Reklama týdne: Timothée Chalamet by nepohrdl prací od Apple TV+

23. 1. 2023 | Petr Michl
Apple TV+ do své reklamy obsadila jednu z nejzářivějších filmových hvězd současnosti. Timothée Chalamet v ní chce ovšem posunout svou kariéru jiným směrem.Zadavatel:
 Apple 

Agentura: TBWA\MediaArts Lab

Režisér:  Tom Kunz

Země: USA 

Timothée Chalamet je v současnosti asi největším idolem stříbrného plátna pro mladé publikum. Ve svých 27 letech má za sebou nominaci na Oscara i dva Zlaté glóby a řadu kriticky oceňovaných snímků. Jeho jméno jednoduše tahá diváky do kin. Apple si ovšem ve své reklamě klade otázku, zdali nechybí jeho kariéře také nějaký ten zářez na jeho platformě Apple TV+.

Spot vzniklý ve spolupráci TBWA\MediaArts Lab a režiséra Toma Kunze je plný známých hereckých tváří z hitů streamovací platformy. Tou největší hvězdou je ale pochopitelně Timothée Chalamet. Ten po celou minutu a 38 vteřin stopáže přemýšlí nad tím, proč pro Apple TV+ natáčí třeba Jeniffer Lawrence a ne on. Dokument se Selenou Gomez? I on by přece zvládl dokument, dumá v limuzíně prodírají se davem nadšením křičících fanynek nad tabletem. Když mu Jason Momoa po FaceTime oznámí, že bude mít na Apple TV+ svou vlastní show se slovy: „A kdo dneska nemá?“ zdá se FOMO mladého herce nesnesitelné a na konci spotu potřebná slova vysloví. Jaká? Podívejte se sami.

Koncept spotu je své jednoduchosti geniální. Umožňuje předvést divákovi showreel toho nejlepšího, co je na Apple TV+ k vidění, a přitom je zábavné sledovat filmovou hvězdu zmítanou pochybami o sobě samém.

Mimochodem nejde o jeho první zpracování. V tom loni zářil Jon Hamm, hlavní postava oceňované série ze zlatých let reklamy Mad Men (Šílenci z Manhattanu).

 

Logická úvaha nás vede k tomu, že takováto reklama je zároveň teaserem před představením skutečně velkého filmu nebo seriálu s daným hercem na Apple TV+. U Johna Hamma to ale tak kupodivu neplatilo. Uvidíme tedy, jestli nás v tomto ohledu překvapí Timothée Chalamet. 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: