Reklamy v TELCO segmentu zatím letos nejvíce umístilo O2, celkem za 518 milionů

1. 11. 2016 | redakce
Ze zadavatelů segmentu telekomunikačních činností umístilo inzerci v nejvyšší ceníkové hodnotě v období leden-září 2016 O2 – předstihlo tak Vodafone, který žebříčku za stejné období dominoval v loňském roce.

Ze zadavatelů segmentu telekomunikačních činností umístilo inzerci v nejvyšší ceníkové hodnotě v období leden-září 2016 O2 – předstihlo tak Vodafone, který žebříčku za stejné období dominoval v loňském roce. Letos byla hodnota jeho reklamního prostoru zatím druhá nejvyšší. Údaje o ceníkových hodnotách využitého reklamního prostoru pochází z pravidelného monitoringu reklamy Ad Intel, který realizuje společnost Nielsen Admosphere.

Zadavatel O2 Czech Republic využil od začátku roku reklamní prostor v hodnotě 518 milionů korun, což je o 30 % více než loni ve stejném období. Je tak zatím největším inzerentem segmentu telekomunikačních činností. Inzerci v druhé nejvyšší ceníkové hodnotě letos prozatím zadal Vodafone Czech Republic, a to 418 milionů korun. Tato cena je zároveň srovnatelná s jeho výsledky v loňském roce.

Třetí T-Mobile Czech Republic využil reklamní prostor v hodnotě 406 milionů korun, oproti stejnému období loni to u něj představuje 14% nárůst. Zadavateli UPC Česká republika pak patřila inzerce v hodnotě 162 milionů korun. Tento zadavatel zároveň zaznamenal podstatný nárůst oproti loňskému roku – o 41 %. CZECH NEWS CENTER, který v kategorii telekomunikačních činností inzeruje mobilního operátora Blesk mobil, zatím letos využil k promoci této služby inzertní prostor v ceníkové hodnotě 74 milionů korun, tedy o 11 % více než loni.Celkem v období leden-září 2016 umístili zadavatelé segmentu telekomunikačních činností reklamu v hodnotě 1,8 miliardy, což je o 188 milionů více než v loňském roce. Ceníková hodnota tohoto segmentu navíc představuje necelá 3 % ceníkové hodnoty veškeré zmonitorované inzerce v tomto období.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.