Robert Downey Jr. předává ve virálním videu bionickou ruku malému chlapci

18. 3. 2015 | Dan Škvařil
Iron Man je správný chlapík i v reálném životě. Downey dobrým skutkem propaguje smysluplný vědecký projekt.

Dojemné situace mohou na sociálních sítích dosáhnout virálního rozměru. Dokazuje to také video, ve kterém Robert Downey Jr. předává malému chlapci funkční bionickou ruku. Na YouTube jej během pouhých 5 dnů shlédlo již více jak 8 miliónů lidí.


Alex, který se narodil s nevyvinutou pravou rukou, se těší na novou protézu. Má ji dostat od Alberta Manera, nadaného studenta mechanického inženýrství, který vyvíjí bionické končetiny zhotovené pomocí 3D tisku. Chlapeček míří do pokoje v hotelu, aby si zde ruku vyzvedl. Ani ve snu jej ovšem nenapadne, kdo mu ji nakonec předá. Za dveřmi se totiž skrývá špička v oboru, sám Tony Stark alias Iron Man. Tedy jeho protagonista, Robert Downey Jr. Aby Alexovi ukázal, jak skvělý je Manerův vynález, porovnává jej dokonce s rukou, kterou „sám vynalezl“. 


Albert Manero je šéfem skupiny dobrovolníků pod názvem Limbitless Solutions, která má za cíl vyvíjet bionické končetiny produkované za dostupnou cenu prostřednictvím 3D tisku. Tým je součástí projektu Collective project sponzorovaného společností Microsoft. Přesněji tou částí Microsoftu, která stojí za produktem OneNote. Ikonku tohoto softwarového nástroje můžeme skutečně také na vteřinu ve videu zahlédnout. Nijak to však nepřekáží dojmu z jímavého videa, v němž kromě ní žádný další odkaz na společnost nenajdeme. Starší spot o Collective projectu sice nenasbíral zdaleka tak vysoký počet zhlédnutí, ale lépe vysvětluje jeho poslání.

Tip redakce:

Video s Downeyem není zdaleka první, ve kterém Microsoft poukazuje na své úspěchy s technologií protetických končetin. Podobný spot běžel také během vysílání letošního Super Bowlu, finále americké národní fotbalové ligy, kterou každoročně sleduje přes sto miliónů diváků.

Zdroje: Adweek, Microsoft

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.