Rohlik.cz loni utržil miliardu. Letos chce být i místem pro menší nákupy

27. 2. 2017 | redakce
Obrat Rohlik.cz předčil s 960 miliony korun původní očekávání. Letos si vedení po expanzi do 5 dalších měst mimo Prahy a Brna přeje dvojnásobný až trojnásobný růst.

Online supermarket Rohlik.cz má za sebou úspěšný rok i start do toho nového. Minulou neděli doručil milióntou objednávku, v lednu se vedle Prahy a Brna otevřel v dalších 5 velkých českých městech, v prosinci představil vlastní privátní značku. Obchod také splnil plán na 1 mld. Kč obratu v roce 2016. Meziročně tak Rohlik.cz vyrostl více než trojnásobně.

Rohlik.cz odstartoval v září 2014. V roce 2015 činil jeho obrat 300 mil. Kč, loni už to bylo 960 mil. Kč. Podobně rychlé tempo růst je v plánu i letos, kdy by měl obchod vyrůst dvoj až trojnásobně.


Současné pokrytí měst v ČR. Zdroj: rohlik.cz

„Loni jsme si dali za cíl v Praze a Brně utržit 750 mil. Kč a další stovky miliónů přidat díky územní expanzi. Nakonec byl zájem pražských a brněnských zákazníků vyšší, než jsme plánovali,” komentuje výsledky zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr. “S územním rozšiřováním jsme tak začali v lednu, kdy se Rohlik.cz otevřel pro zákazníky z Plzně, Liberce, Hradce Králové, Pardubic a Ústí nad Labem.” Obchod je díky tomu aktuálně dostupný pro 2,5 mil. obyvatel ČR a v plánu je během letoška další expanze. 

Kromě dalšího rozšiřování se chce obchod stát místem pro všechny nákupy, nejen ty velké. „Rohlik.cz je nejrychleji rostoucím e-commerce projektem v Česku, nicméně za konkurenci považujeme především velké kamenné supermarkety a hypermarkety. Pokud jim chceme dále přebírat zákazníky, musíme se naučit zákazníkům ziskově doručit i menší, doplňovací nákupy. Proto chceme letos dále zefektivnit logistiku a testovat nové způsoby doručování nákupů,” dodává Tomáš Čupr.

Štítky dokumentu: E-Commerce Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.