Rok 2020 už má svou oficiální barvu a je jí klasická modrá

6. 12. 2019 | Kristýna Vozková
Barvou roku 2020 zvolil Pantone Color Institute Classic blue 19-4052. Ta má představovat klidné a bezpečné útočiště a napomáhat koncentraci myšlenek.

Jako každý rok i letos vyhlásil Pantone Color Institute oficiální barvu následujícího roku. Dne 4. prosince se jí stal odstín Classic Blue s označením 19-4052. Ten má podle společnosti symbolizovat klidné a bezpečné útočiště a zdůrazňovat tak naši touhu po pevném a stabilním základě, na kterém se dá stavět při vstupu do nové éry. Kobaltově modrý odstín bývá však také spojován s komunikací, introspekcí a jasností a měl by napomáhat koncentraci myšlenek.

Již dvacet let se zástupci institutu každý rok scházejí a vyhodnocují, která barva svým charakterem nejvíce odpovídá globální kultuře pro dané časové období. Při volbě jsou zohledňovány aspekty jako zábavní průmysl, technologie, sociální média, sport, umění, móda a oblasti zahrnující design, ale také populární turistické destinace, nové styly a trendy nebo socioekonomické podmínky. 

Každoročně ovlivňuje volba společnosti Pantone vývoj produktů a rozhodování o nákupu v různých průmyslových odvětvích, včetně módy, bytového textilu nebo grafického designu. 

A co uvedla o letošní volbě výkonná ředitelka Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman? 

„Žijeme v době, která vyžaduje víru.  Classic Blue je spolehlivým modrým odstínem, na který se můžeme vždy spolehnout. Evokuje v nás rozlehlé a nekonečné večerní nebe. Povzbuzuje nás k tomu, abychom přemýšleli více do hloubky, neustále rozšiřovali naši perspektivu a otevírali se komunikaci.”  

 

Zdroje: pantone.com, dezeen.com

 

Tip redakce

Pantone uvádí barvy roku už od roku 2000. Níže je jejich přehled. 

Loni se stal odstínem roku  2019 Living Coral (PANTONE 16-1546).

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: