S aplikací Pragli vás už kolegové nebudou nikdy zbytečně vyrušovat a ani vy je

28. 5. 2020 | Jiří Procházka
Homeoffice nemusí být jen oázou, kdy vás někdo neruší. Naopak. Maily, notifikace a ASAP požadavky vás mohou přikovat ke klávesnici od rána do večera. Aplikace Pragli slibuje pro vás a vaše kolegy virtuální kancelář, která vás zachrání před osamělostí i neustálým rozptylováním.Vzpomínáte si ještě na ten pocit, kdy jste pracovali z kanceláře? Kolem vašeho stolu stáli minimálně 2 kolegové, kteří okamžitě museli něco vyřešit. Do toho jste měli přes 50 nepřečtených emailů, cinkaly na vás notifikace z různých chatovacích aplikací. Kde ty časy jsou? Ochranná opatření proti šíření Covid-19 se rozvolňují, ale stále někteří z nás sedíme zavření doma a vyřizujeme trojnásobek emailů.

Máme však pro vás a vaše kolegy nové spestření. Už jste slyšeli o aplikaci Pragli? Pragli zní Čechům, trošku jako turistická aplikace pro Brňáky, ale nenechte se zmást jejím názvem. Jedná se o americký startup, který svým uživatelům pracujícím z domova slibuje, že je a jejich tým zachrání před osamělostí a neustálým rozptylováním. Jedná se o virtuální kancelářskou aplikaci, díky níž se cítíte, jako byste byli s ostatními kolegy ve stejné kanceláři.

Své kolegy a spolupracovníky vidíte v aplikaci formou avatarů. Pragli používá hýbající se avatary, aby lépe znázornila, zda jsou u svého pracovního stolu, mimo dosah, na schůzce, nebo mají přestávku. Dozvíte se také, jakou píseň právě poslouchají na Spotify. 

Díky těmto vizuálním vjemům snadno zjistíte, jakým způsobem bude kolegu nejvhodnější kontaktovat a daný problém vyřešit.  Budete vědět jestli má smysl si rychle zavolat a jestli bude vhodné si spolu sdílet obrazovky. Případně můžete naplánovat/nahrát delší videozáznam či poslat zprávu přes chat, na kterou může odpovědět později. Aplikace v zásadě v reálném čase informuje vizuálními signály o vaší přítomnosti, a lépe tak umožňuje vaši společnou práci koordinovat. Skvěle si poradí i s řízením týmů.

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace Recenze
Sdílejte tento článek:
Podobné články: