Samsung vytvořil 66minutový film o praní prádla

8. 12. 2017 | Kristýna Vozková
Jste milovníky ASMR videí? Sledujete rádi svou pračku v akci? Tak to se vám bude nový film od Samsungu zaručeně líbit.

Pamatujete si na ASMR reklamy od IKEA, které nám ukázaly, že stlaní postele nemusí být vůbec nudné, ba naopak může být vysloveně hypnotické? Také jste nedokázali odtrhnout při hlazení peřin oči od obrazovky? Tak to pro vás máme dobrou zprávu. Britská pobočka firmy Samsung se rozhodla zajít ještě dál a vytvořila 66 minutový film o praní prádla. Skutečně – celou hodinu sledujete prádlo, které se točí v pračce QuickDrive.

Film s příhodným názvem Washing Maschine je doprovázen 66minutovým klavírním soundtrackem Samsung Cycle od kultovního skladatele filmové hudby Michaela Nymana, který (alespoň podle Samsungu) film pozvedá na mistrovské dílo. Samotná melodie je inspirována zvukem tekoucí vody a točícího se bubnu, a provází posluchače celým procesem mytí prádla.

 

Poprvé si mohli diváci užít svou relaxační hodinku s pračkou 5. prosince v Leicester Square’s Cineworld Theatre. Nyní je celý film ke zhlédnutí na YouTube.

Za nápadem stojí londýnská agentura Taylor Herring, která se rozhodla propagovat novou pračku od Samsungu tak trochu jinak. „Chtěli jsme předvést jedinečnost a výkon stroje novým a poutavým způsobem,” uvedl za agenturu Peter Mountstevens, který vytvářel reklamu i samotný film.

Reklamní spot na pračku QuickDrive trvá celkem tři a půl minuty. Po první minutě nepřetržitého civění na točící-se buben se dozvídáme,  že Britové stráví sledováním mycího programu své pračky v průměru 61 dní za život. Za tu dobu by zvládli dvakrát objet celý svět, aniž by překročili povolenou rychlost. Novinka od Samsungu ale dokáže čas praní snížit až na polovinu, což je dobrá zpráva minimálně pro obyvatele Velké Británie, kteří nyní před svou pračkou ztratí už „jen” jeden měsíc svého života.


Na TV reklamě spolupracovala agentura Taylor Herring s agenturou Starcom a stanicí Channel 4. Brzy po svém odvysílání dosáhl spot na 6 milionů zhlédnutí a trailer k filmu vidělo během prvních 3 dnů přes 1 milion lidí.

 

Podívejte se také na dokument o filmu Samsung QuickDrive s Michaelem Nymanem:

 

Kam dál? 

ASMR neboli Autonomous Sensory Meridian Response (samostatná smyslově-meridiánová reakce) je relaxační technika, spojená s příjemnými a uklidňujícími pocity během poslouchání určitých zvuků. Více o ní si přečtěte v článku o stlaní postelí Relaxujte s IKEA u jejího ASMR videa.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: