Seznamte se s Grantem, mužem stvořeným pro kariéru v reklamě

22. 10. 2018 | Petr Michl
Briefy, tendry, nedostatek spánku, výstřely ega do výšin i na samotné dno, alkohol a zase alkohol — i takto může vypadat život člověka v agentuře. Asi to není nic zdravého, existují ale jedinci, co to dávají levou zadní. Třeba tady Grant.

 

Přežít dlouhodobě v reklamním odvětví není nic jednoduchého. Už jen toho alkoholu, v kterém musí člověk hledat múzy nebo utápět nepovedené tendry, povedené tendry, začátky i konce kampaní a pochopitelně i vlastní svědomí. O pracovní době od nevidím do nevidím nebo vysoké míře stresu ani nemluvě. Kdo v něčem takovém dokáže přežívat s lehkostí? Seznamte se s Grantem, mužem, který byl pro takovou kariéru stvořen.

Co ho k tomu předurčuje?

  • Uši, co odfiltrují protichůdné názory.
  • Tlustá kůže, kterou neprostoupí ani jízlivé komentáře na brief kampaně.
  • Játra navíc pro zvládnutí nezměrného množství alkoholu.
  • Podprůměrný penis, který mu dává něco, co si může kompenzovat.
  • Zcela odnímatelná páteř pro schůzky s klienty.
  • Je bílým mužem.

Jedná se pochopitelně o parodii. Vytvořila ji australská agentura Cummins & Partners pro oborovou soutěž Melbourne Advertising and Design Club (MADC). Není tak pravdou, že by byly s uměle vytvořeným Grantem objížděny tamní agentury se zaměstnanci nejvíce ohroženými vyhořením, aby sloužil mladým jako výstraha a zdůraznění negativních aspektů daného odvětví. Grant je tu ve skutečnosti proto, aby usadil ega reklamních profesionálů.

Tip redakce:

Video s Grantem na závěr zdůrazňuje, že „originál nemůžete překonat“. Ironie tohoto vzkazu je znatelná. Tato parodie je totiž do značné míry kopií (včetně nasvícení a barevnosti videa) slavné australské kampaně Meet Graham, která loni uspěla i na Cannes Lions.

 

Ta znázornila, že naše těla nemají při automobilové nehodě šanci, tím, že ukázala někoho, kdo byl stvořen, aby ji přežil. Seznamte se s Grahamem.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.