Shopper Marketing: Jak udělat z „návštěvníků“ nakupující

11. 6. 2010 | TZ
Expertní analýzy výzkumných a poradenských firem signalizují, že na vyspělých trzích je 70% nákupních rozhodnutí činěno přímo v prodejně. Nejzajímavějších 25% nakupujících přitom generuje 70% s tím spojeného zisku. Víte, kteří nakupující to jsou? Co je láká, těší, štve, odpuzuje? Určitě nejste sami, kdo při přečtení této otázky lehce znervózní…

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Expertní analýzy výzkumných a poradenských firem signalizují, že na vyspělých trzích je 70% nákupních rozhodnutí činěno přímo v prodejně. Nejzajímavějších 25% nakupujících přitom generuje 70% s tím spojeného zisku. Víte, kteří nakupující to jsou? Co je láká, těší, štve, odpuzuje? Určitě nejste sami, kdo při přečtení této otázky lehce znervózní… Není proto divu, že shopper marketing je v současnosti nejrychleji rostoucí marketingovou disciplínou jak u výrobců spotřebního zboží, tak v maloobchodních řetězcích. Úpadek masového marketingu, fragmentace médií a zejména rychle postupující segmentace a individualizace spotřebitelů tento proces dále urychluje.

Shopper Marketing alias umění, jak z “návštěvníka” prodejny udělat nakupujícího, se stává horkým tématem i na českém a slovenském trhu. Společnost Blue Events se proto bude této disciplíně systematicky věnovat a naváže na dosavadní úspěšné eventy věnované souvisejícím tématům jako jsou category management, loajalita zákazníků či efektivní promoce. První příležitostí diskutovat teorii a zejména praxi Shopper Marketingu bude 14. setkání ze série specializovaných obchodních konferencí Retail in Detail/Shopper Marketing 2010, které se uskuteční dne 29.9.2010 v pražském hotelu andel’s.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: