Skype nyní podporuje překlad hlasových rozhovorů v reálném čase v 7 jazycích

15. 1. 2016 | Petr Michl
Uživatelé komunikační služby Skype na Windows mají již celosvětově možnost používat překlad mluveného slova v reálném čase v 7 jazycích.Uživatelé komunikační služby Skype na Windows mají oficiálně možnost používat překlad mluveného slova v reálném čase v 7 jazycích. Microsoft oznámil, že celosvětový roll out této funkcionality započatý v říjnu minulého roku je dokončen.

Voice-to-voice překlad je dostupný v 7 jazycích, konkrétně v angličtině, francouzštině, němčině, španělštině, čínské mandarínštině, italštině a portugalštině. Na dalších jazycích se přitom pracuje.

Jak to funguje? Mluvíte a osobě na druhé straně se s malým časovým odstupem ozve do sluchátek překlad a zároveň se na obrazovce zobrazí vyřčené i v podobě titulků. Pro chatovací službu je dostupný automatický písemný překlad ve více než 50 jazycích.
Microsoft uvedl tyto tři statistiky:

  • Nejpopulárnější volbou u mluveného slova je překlad z francoužštiny do angličtiny.

  • Nejčastěji se Skype spojení dějí mezi Německem a Ghanou.

  • Počet spojení s překladem se od října 2015 zvýšil o 400 %.


Již dříve Microsoft uvedl reálné příklady toho, jak tato funkcionalita Skypu pomohla lidem v každodenním životě. Student si s její pomocí naplánoval roční studium v Číně. Nově zasnoubený pár pocházející z jiných zemí dokázala udržet kontakt se svými rodinami pravidelnými týdenními video chaty.  Phd student vylepšil svou klauzurní práci s pomocí rad expertů z jiných zemí.

Pro využití překladače stiskněte ve Skypu symbol glóbu v pravém horním rohu. Pokud se u vás neobjevuje, ujistěte se, že máte nainstalovanou poslední verzi softwaru.

Zdroj: Skype Blog


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: