Snadná cesta k fanouškům na Facebooku? Skrze falešný profil známé osobnosti.

12. 7. 2010 | ILE
Na Facebooku se rozjíždí nový trend, spadající do šedé zóny, kterým nejen marketéři nahánějí fanoušky po tisícovkách. Přestože je v přímém rozporu s pravidly Facebooku, je velká šance že vyjde. A své uplatnění pravděpodobně najde i v České republice. Postup je v podstatě jednoduchý - stačí vytvořit profil známé osobnosti, nejlépe fiktivní. S jeho pomocí požádáte o přátelství pár desítek lidí a s malou trochou štěstí se vám podaří spustit lavinu - lidé sami začnou žádat vás.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.facebook.com

Na Facebooku se rozjíždí nový trend, spadající do šedé zóny, kterým nejen marketéři nahánějí fanoušky po tisícovkách. Přestože je v přímém rozporu s pravidly Facebooku, je velká šance že vyjde. A své uplatnění pravděpodobně najde i v České republice.
Postup je v podstatě jednoduchý - stačí vytvořit profil známé osobnosti, nejlépe fiktivní. S jeho pomocí požádáte o přátelství pár desítek lidí a s malou trochou štěstí se vám podaří spustit lavinu - lidé sami začnou žádat vás. A ve chvíli, kdy se vám podaří získat dostatečně velkou uživatelskou základnu, "zmizíte" - změníte profilovou fotografii i jméno. A od té chvíle můžete chytře spamovat přímo na zdi vašich přátel.
Tento způsob má několik výhod. Za prvé si uživatelé neuvědomují, že potvrzením přátelství má manipulátor možnost zcela nahlížet do vašeho elektronického soukromí. Za druhé, pakliže takovýto profil hned od počátku neškodí, nemají důvod, proč jej nahlásit provozovateli (zvlášť pokud se jedná o profil fiktivní osobnosti). A za třetí - riziko zrušení se prudce sníží, jakmile uživatel - manipulátor změní své nacionále.
Příklady (i když pravděpodobně dobře myšlené) podobné manipulace máme již i v ČR. Stačí se podívat například na profil Járy Cimrmana, který je již kousek od dosažení mety 5000 fanoušků.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: