Snaha Facebooku o zničení Snapchatu pokračuje. Po Instagramu jeho funkce kopíruje i WhatsApp

15. 9. 2016 | Kateřina Tauchenová
Po Instagram Stories pokračuje Facebook ve své snaze přetáhnout uživatele Snapchatu. Tentokrát se je snaží nalákat na nové funkce aplikace WhatsApp, které se ani nesnaží zakrýt, že Snapchat kopírují.

Instagram Stories si za svou krátkou existenci dokázaly získat velkou oblibu mezi uživateli Instagramu - denně Stories využívá na 100 milionů lidí. Snapchat, který posloužil v podstatě jako předloha pro Stories, přitom denně využívá jen o 50 milionů více. A to byl spuštěn už v roce 2013. Funkce, které tyto dvě aplikace nabízejí, jsou pro uživatele tedy zřejmě velice lákavé.

Po úspěchu Stories se rozhodl Facebook, který Instagram vlastní od dubna 2012, posunout směrem k okamžitému sdílení fotek s jednoduchým popiskem posunout i další ze svých sítí – tentokráte komunikační aplikaci WhatsApp. Tento komunikátor, který Facebook koupil v říjnu 2014, používá více než miliarda lidí po celém světě, a zavedení funkcí podobných Snapchatu by mohly vedoucí pozici Snapchatu značně ohrozit.

O testování nových funkcí informoval server Android Police, podle kterého jsou v beta verzi poslední verze WhatsAppu dostupné nástroje umožňující rychlé úpravy fotek před jejich odesláním – například přidání textu, samolepky nebo možnost do fotky něco nakreslit.

Nalevo obrazovka WhatsAppu, napravo Snapchatu. Zdroj: The Next Web

Na obrázku výše je vidět, že vzhledově se obě aplikace liší opravdu minimálně. Jak zdůrazňuje server The Next Web, WhatsApp dokonce používá úplně stejné emotikony jako Snapchat. To je poměrně zvláštní fakt, protože WhatsApp dosud uživatelům nabízel emotikony ve stylu iOS, zatímco emotikony používané Snapchatem a Twitterem odpovídají vzhledem spíše těm v systému Android.

Další novinkou, kterou se WhatsApp chystá zavést, je přisvícení fotek pořizovaných přední kamerou. Díky této funkci se při pořizování selfie při zmáčknutí spouště rozsvítí displej telefonu na maximum, aby dodal fotografovanému obličeji dostatek světla. Nové verzi WhatsAppu pak nebude chybět ani možnost zvětšení fotky pouze jedním prstem, která je už nyní dostupná na Instagramu i Snapchatu.

Hlavní funkce Snapchatu a Stories – tedy sdílení časově omezených fotek a zpráv - ale bude zatím WhatsAppu chybět. Na druhou stranu nové funkce rozšíří možnosti jeho použití, a to především v oblastech s horším připojením k internetu, kde se druhé dvě aplikace používat téměř nedají.

Zároveň je WhatsApp sítí, kde má více než miliarda lidí vytvořenou širokou síť kontaktů. Proč by tedy měli vytvářet novou síť na Snapchatu, když jim WhatsApp nabídne alespoň část jeho funkcí? Právě na tento fakt nejspíše Facebook ve svém konkurenčním boji se Snapchatem sází nejvíce. Jak bude tento souboj pokračovat, uvidíme v následujících týdnech a měsících. Rozhodně se ale máme na co těšit.

Nové funkce WhatsAppu jsou zatím dostupné pouze v beta verzi jeho nejnovější verze – součástí testovacího týmu se může stát kdokoliv pomocí registrace na této stránce.

Zdroj: Social Media Today

Štítky dokumentu: Facebook Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.