Snapchat pro obchodní účely - aplikace Confide

28. 1. 2014 | Irena Šovčíková
Někdy potřebujete sdělit informaci tak, aby nezůstala v sítích internetu. Confide funguje podobně jako Snapchat, ale zněmožňuje printscreen tím, že odhalí jen tu část řádku, po které přejedete prstem.

Ne všechny informace by měly být nutně zachovány pro další generace. Ale jak na to v dnešní, digitální době? Všechno, co se kamkoliv na internet napíše může uniknout. Na podobný problém nedávno narazil bývalý šéf AOL Ventures, Jan Brod. Vyřešil ho vytvořením aplikace Confide, kterému se taky přezdívá "Snapchat pro profesionály".

Snapchat je momentálně populární sociální síť, na které převážně mladí lidé sdílejí fotografie. Nic neobvyklého - podstatou ale je, že se všechny fotky po několika sekundách vymažou. Po vymazání jsou fotky nadobro ztracené a nikde dohledatelné. Není divu, že Snapchat používají mladí hlavně pro posílání neslušných fotek, že?

Někdy je ale podobná destruktivnost obsahu vítáná i v rámci textových sdělení. Spoluzakladatel Confide, Jan Brod, dostal nápad takovou aplikaci vytvořit, když se snažil odpovědět na žádost o referenci na jednoho ze svých bývalých zaměstnanců. Nechtěl rozebírat osobní záležitosti přes e-mail, ale zároveň se mu nedařilo se Howardovi Lermanovi, který o referenci žádal, dovolat. Když se jim nakonec povedlo spojit, uvědomili si, že by bylo skvělé mít něco, co informaci zobrazí a okamžitě smaže. Jan i Howard se dali dohromady a 8. ledna společně představili světu aplikaci Confide.

Confide je mobilní aplikace pro operační systém iOS, která umožňuje posílat samomazající se textové zprávy. Představte si, že chcete svým kolegům z týmu poslat informaci, u které úplně nechcete, aby unikla na veřejnost. Toto sdělení jim pošlete skrz Confide. Vaši zprávu si budou moct přečíst jednoduchým přejížděním prstem po textu - jedině tak se slova zobrazují. To totiž chrání před děláním screenshotů. Poté, co si vaši kolegové zprávu přečtou, smaže se a nebude možné ji nijak vyvolat zpátky. Zprávy totiž na Confide nejsou nikde uložené, takže je nemožné, aby se k nim dostal kdokoliv - ať už tisk, nebo třeba policie.

V tuto chvíli je samotná aplikace zdarma, podle všeho ale existuje možnost, že by po vzoru sociální sítě LinkedIn, jednou měla i placené, prémiové funkce. Podobnou funkci má i aplikace TigerText - ta zprávy maže po předem určené době.

Reptalové můžou namítnout, že zprávu si přijímající uživatel může natočit druhým telefonem a  tak zůstane zaznamenaná, ale na druhou stranu, všechno se dá nějakým způsobem zaznamenat - i osobní setkání, nebo telefonní hovor. Zlí jazykové taky tvrdí, že tak, jak se Snapchat stal rájem pro tzv. "sexting", bude Confide skvělou možností pro podvádějící páry. I to je možnost. My si ale myslíme, že bude mít přínos i pro uživatele, kteří pracují ve firmách, často potřebují sdělit nějakou citlivější informaci a nestojí o žádnou digitální stopu.

Zdroj: AdAge, Huffington Post


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: