Soutěž Doritos o spot pro Super Bowl již má své finalisty. Kdo zvítězí?

8. 1. 2015 | Irena Šovčíková
Miminka, dívky, létající prasata. Letošní Super Bowl se blíží a s ním i soutěž o nejlepší spot pro Doritos. Podívejte se na výběr 5 finalistů.

Již tradičně vyhlásila značka chipsů Doritos soutěž Crash The Super Bowl o vytvoření spotu pro reklamní událost roku, Super Bowl. A ačkoliv ještě není úplně rozhodnuto, finálisty už známe.

Super Bowl je finálový zápas ligové soutěže amerického fotbalu, NFL. Kromě toho je ale reklamní spot vysíláný během tohoto zápasu asi nejdražším vysílacím časem, který si značky mohou vybrat. Je proto přirozené, že firmy tvoří reklamy speciálně pro tento svátek reklamy a fotbalu. Doritos ale už po deváté volí trochu jiný přístup. Prestižní spot nechá vytvořit své fanoušky a nápad s nejvíce hlasy umístí na Super Bowl. V loňském roce zvítězil speciální čístič na prsty špinavé od chipsů.

Letos absolutního vítěze ještě neznáme, víme ale které nápady se probojovaly do finále. Kompletní desítku finalistů najdete zde. My jsme pro vás vybrali alespoň přehled pěti soutěžních příspěvků z celého světa.

When Pigs Fly - Graham Talbot

Tento spot z prostředí farmy ukazuje odhodlaného chlapce, který je kvůli tortillovým chipsům Doritos ochoten převést rčení Až budou prasata lítat"(u nás spíš Až naprší a uschne - pozn.redakce) v realitu. Farmář, který měl v ruce balíček chipsů, se nestačil divit, když uviděl prasátko s raketometem na zádech létající po obloze.

What Could Go Wrong - Alex Pepper

Západ slunce, střecha, krásná dívka, k tomu španělská hudba a balíček Doritos. Co by se asi tak mohlo pokazit? No, obzvlášť pokud se také rádi pouštíte při tanci do zvedaček, pozor na obaly od křupek. Jistě, kdo by v takové chvíli myslel na odpadky, ale podívejte se sami, co se může stát.

Baby´s First Word - Travis Braun

Doritos jsou tak výborné, že jim neodolá ani miminko v plenkách. To trochu překvapilo svoje rodiče svým prvním slovem. Místo klasických slůvek, jako jsou máma nebo táta, totiž řeklo Doritos! Rychlé a jasné.

Doritos Angler - James Bedford

Nejen miminka a dospělí nedokážou chipsům odolat. Dokonce i jedna z obyvatelek podvodního světa, ryba, se na drzo vydala ukrást jeden balíček Doritos rovnou rybářovi. Překvapený rybář ze sebe nevydal nic jiného než jekot. Divíte se? Ryba mu krade jeho milované tortillové trojuhelníčky!

Middle Seat - Scot Zabielski

Některé věci si zaslouží i svoje vlastní sedadlo v letadle. Například sáček Doritos. Jenže znáte muže, sice úspěšně zvládnou odehnat všechny pasažéry, ale pak propadnou úsměvu mladé dívky. I když se z ní nakonec vyklube matka, Doritos všechno spraví. A opět si na nich pochutná i batole na klíně.

Všechny spoty najdete zde. Jaký je váš favorit na vítěze? Pokud chcete zabrousit do historie, podívejte se na loňské a předloňské soutěžní příspěvky.

Zdroj: Crash The Super Bowl

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: