Společnost T-Systems v roce 2010 celosvětově zvýšila tržby

28. 2. 2011 | CAT
Společnost T-Systems zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku růst tržeb a jasné zlepšení příjmů. Celkové tržby se zvýšily o 3,8 procent v meziročním srovnání, o devět procent vzrostly mezinárodní zakázky. Celkové tržby vzrostly o 2,9 procent v meziročním srovnání na 9,1 miliardy euro v roce 2010.

T-Systems, zdroj: archiv

Společnost T-Systems zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku růst tržeb a jasné zlepšení příjmů. Celkové tržby se zvýšily o 3,8 procent v meziročním srovnání, o devět procent vzrostly mezinárodní zakázky.

Celkové tržby vzrostly o 2,9 procent v meziročním srovnání na 9,1 miliardy euro v roce 2010. Tržby generované uvnitř skupiny Deutsche Telekom se snížily o 2,5 procent na 2,6 miliardy euro. Společnost T-Systems, jako poskytovatel služeb pro skupinu Deutsche Telekom, hraje hlavní roli při optimalizaci nákladů na IT uvnitř této skupiny. T-Systems vyrovnal tento pokles růstem na poli externích tržeb ve výši 5,4 procent za celý loňský rok.

Upravený ukazatel EBIT, tedy zisk před úroky a zdaněním, se ustálil na hodnotě 3,7 procenta za celý rok, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl na 5,5 procent. Ukazatel EBITDA (zisk před úroky, zdaněním a odpisy) vykázal růst na 948 miliónů euro v roce 2010 při marži 10,5 procent. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostla marže na 12,1 procent.

Společnost T-Systems Czech Republic, která je součástí skupiny T-Systems a působí na českém trhu, vykázala v loňském roce srovnatelné tržby v meziročním srovnání, a to při růstu efektivity, která se projevila růstem ukazatele EBIT.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: