Studie: Jak ovlivňuje dosah na Instagramu délka popisku nebo videoobsah?

10. 12. 2019 | Barbora Vičarová
Studie analytické platformy Quintly zanalyzovala téměř 5,5 milionu příspěvků, aby zjistila, co všechno ovlivňuje dosah na Instagramu. Vyplatí se produkovat videoobsah nebo psát nekonečné popisky? Dozvíte se zde.

Platforma pro analytiku sociálních sítí Quintly přichází s novou studií faktorů, které ovlivňují dosah a popularitu Instagramového příspěvku. V analýze bylo vzorkem na 34 tisíc firemních účtů a 5,4 milionů příspěvků zveřejněných v období od začátku ledna do konce června 2019. Velmi svěží data tedy ukazují, co v současné chvíli na Instagramu funguje a na co si dát pozor, pokud chcete, aby byl váš příspěvek úspěšný. 

Síť s hezkými fotografiemi?

Co se týče druhů obsahu, ačkoliv se neustále mluví o rostoucí popularitě videa, stále je Instagram platformou primárně pro fotografie. Ze zkoumaného vzorku bylo totiž 68 % postů fotografických, 18 % z nich tvořilo video a 14 % z nich byl pak carousel složený z vícero fotografií nebo videí. Logickým důvodem je pravděpodobně snadná produkce fotografie, která vznikne rychleji, levněji a jednodušeji než celé video, ale jak napovídá proncentuální zastoupení carouselu, spousta firem možná prostě jen sází na osvědčenou klasiku a plně nevyužívá všech možností, které sociální síť nabízí. 

Ekonomickou domněnku potvrzuje i další graf, ve kterém je jasně vidět, že čím větší (a tím pádem obvykle bohatší) profil, tím více je videoobsahu, který produkuje. Malé profily se základnou do 1 tisíce fanoušků publikují kolem 10 % videoobsahu, zatímco ty velké s více než 10 miliony odběratelů mají videoobsahu až 30 %.

Nebojte se videa

Pokud však jako značka chcete na Instagramu růst, neměli byste video nebo carouselový obsah zavrhovat. Carousely totiž mají o 24,9 % více interakcí než pouhé fotografie, video má pak interakcí více o 49 %, tedy je téměř o polovinu silnější než je pouhý obrázek. 

Štítky dokumentu: Infografika Instagram
Sdílejte tento článek:
Podobné články: