Superlidé vystupují v muzikálu pro paralympiádu

15. 9. 2016 | Milada Zemanová
Němí, slepí, i bez končetin – dělají si, co chtějí. Protože můžou!

Kolikrát vám někdo řekl, že něco nemůžete dělat, protože na to nestačíte? A co teprve lidé s nejrůznějšími postiženími, ti se s podceňováním a nedůvěrou v jejich schopnosti setkávají mnohem častěji. A i přesto hrají v kapele, tančí, vychovávají děti, pilotují letadla a dokáží i mnohem více.

Britská televizní stanice Channel 4 vysílá dění z paralympiády v Riu a své diváky na tuto skutečnost upozornila skutečně originálně. Natočila totiž více než tříminutový muzikálový film. V něm však neúčinkují pouze atleti, ale lidé se všemi možnými hendikepy. Celý klip nazvaný „We are Superhumans“ (Jsme superlidé, pozn. redakce) je provázený swingovou písní „Yes, I can“ od Sammy Davis Juniora a celkem v něm účinkuje 140 hendikepovaných lidí.

Kampaň „We are superhumans“ navazuje na stejnojmenný klip stanice Channel 4 k paralympiádě v Londýně v roce 2012. Ten získal cenu Grand Prix za filmové umění v Cannes. A ačkoliv tématicky se jedná o obdobné kampaně, způsob sdělení je pokaždé odlišný.

Vedoucí marketingu stanice Channel 4, Dan Brooke, přiblížil portálu Adweek odlišný přístup k oběma spotům: „Jedná se o nespoutanou oslavu schopností nejen elitních paralympioniků, ale i běžných lidí. V roce 2012 jsme spatřili atlety, jako nikdy předtím, ale nyní vidíme, že absolventi s Downovým syndromem i zaměstnaní lidé na vozíčku, jsou stejně tak superlidmi, jako slepí sprinteři nebo vzpěrači s amputovanými končetinami“.

Alice Tonge, kreativní ředitelka marketingového týmu 4Creative, ke kampani dodala: „Výběr herců byl zcela zásadní, provedli jsme rozsáhlý průzkum, ve kterém jsme hledali lidi z celého světa, kteří změnili „Nemůžu“, na „Můžu“.”

„Tato kampaň je nejdůležitější, které jsme se kdy ujali. Není pouze o Riu, je o revoluci v přístupu lidí k hendikepovaným jednou provždy,“ dodává Brooke.

 

Kromě společného klipu natočila stanice Channel 4 i medailonky s jednotlivými lidmi. Podívejte se například na rozhovor s bubeníkem bez rukou, slepou pianistkou, zápasníka MMA s Downovým syndromem, nebo závodníka bez rukou.

 

 

 

Další videa najdete na Youtube Channel 4.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: