Taliban začíná „tweetovat“ v angličtině

13. 5. 2011 | bN
Afghánské povstalecké hnutí Taliban rozšířilo své propagandistické úsilí v oblasti sociálních médií. Uveřejnilo své první „tweety“ v angličtině pod přezdívkou @alemarahweb.

Afghánské povstalecké hnutí Taliban rozšířilo své propagandistické úsilí v oblasti sociálních médií. Uveřejnilo své první „tweety“ v angličtině pod přezdívkou @alemarahweb. Účet začal “tweetovat“ v Pashtunu 19 prosince. O jeho zhruba 750 „tweetech“ voří Guardian jako o „vysoce vyhrocených zprávách“ o stávkách proti odpůrcům Talibanu. Stejně jako tento čtvrtek byly některé komentáře psány v angličtině. Většina z nich jsou zprávy o počtech obětí. To potvrzuje domněnky, že Taliban komunikoval prostřednictvím svých mluvčích a dalších médií, včetně internetu.

Navzdory prohlášení v roce 2000, že je internet bezbožným nástrojem, které bylo směrováno milionům Afghánců, a vyhlášení zákazu jeho používání, si Taliban udržuje webové stránky nejméně od roku 2001. Když Guardian včera ráno upozornil na účet, měl pouze 224 příznivců. Včera večer byl jejich počet již 1200 a neustále stoupá. Sám @alemarahweb je příznivcem pouze 12 účtů, mezi nimiž jsou například: boj proti poradci afghánské armády, charita, která vyučuje tkaní koberců či vzdělávací dětský cirkus.
 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: