Tátové Googlu končí ve vedení Alphabet. Sundar Pichai bude kralovat všemu

4. 12. 2019 | Petr Michl
Larry Page končí jako CEO a Sergey Brin odstupuje z pozice prezidenta Alphabet, společnosti zastřešující Google a jeho další projekty.


Larry Page a Sergey Brin. Zdroj: Bloomberg Technology / YouTube

Larry Page a Sergey Brin založili Google v roce 1998. Po více než 20 letech odstupují z pozic s dohledem nad každodenním fungováním Alphabet, umbrella společnosti zastřešující Google a další projekty, které mají diverzifikovat obchodní příležitosti korporace a věnují se například samořiditelným autům, dronům nebo chytrým domácím termostatům.

V dlouhém dopise vysvětlujícím jejich kroky uvádějí Page a Brin, že nově bude Sundar Pichai nejen CEO Googlu, ale i Alphabet. Pichai je v Googlu od roku 2004 a jeho otěže převzal v roce 2015, před 4 lety také vznikla zastřešující Alphabet. Dále v něm například stojí:

„Kdyby byl (Google) člověkem, byl by adolescent ve věku 21 let a bylo by pro něj na čase opustit hnízdo. Být hluboce zapojený do každodenního vedení společnosti po tak dlouhou dobu bylo obrovským privilegiem. Věříme ale, že je čas převzít roli hrdých rodičů: nabídnout radu a porozumění, ale ne každodenní dohled.“

 

Jinak řečeno: věří současnému vedení a směřování společnosti natolik, že necítí potřebu ani otáčet strategickým kormidlem směřování, kterou Alphabet je. Neznamená to ovšem úplné odstřižení. Nadále zůstávají v představenstvu Alphabet, drží fakticky majoritu akcií (56 %) a prý si plánují pravidelně se Sundarem Pichaiem povídat o věcech, které je obzvláště zajímají. Prostě takoví rodiče, co nekontrolují každý den vysokoškolákovi splněné úkoly, ale pořád se zajímají o jeho celkové výsledky.

Zdroj: Google Blog

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.