TikTok přichází s návodem, jak být na platformě co nejúspěšnější. Představuje Creator Portal

25. 1. 2021 | Kristýna Vozková
Být úspěšným na TikToku není jen tak. Platforma tak přichází s návodem pro tvůrce, který má pomoci k úspěchu nejen nováčkům, ale i úspěšným hvězdám. Nabízí tipy a triky ohledně zvuku, grafiky, obsahu i jeho monetizace.

Miliony lidí se snaží uspět na teenagery milované platformě TikTok. Oproti ostatním sociálním médiím zde není předchozí sláva a luxusní životní styl zárukou úspěchu. Hvězdou se může stát každý, kdo dokáže pro své sledující vytvořit zajímavý obsah. Aby tuto cestu za úspěchem svých tvůrců podpořil, představil TikTok tzv. Creator Portal – portál pro tvůrce.  

Vybudovat základnu sledujících, přicházet s kreativním obsahem a ovládat potřebné nástroje je základem úspěchu. TikTok chce v rámci portálu své žáky vzdělávat, učit je co nejefektivněji pracovat s grafickými nástroji, hudbou a zvukem, poskytnout jim potřebné základy analytiky a naučit je obsahové strategii. A to vše přímo na platformě. Creator Portal je plný edukačních zdrojů nejen pro nováčky, ale i pro zkušené tvůrce, kteří tam mohou získat informace týkající se trendů a také pokročilejších nástrojů, díky kterým mohou získat ještě více sledujících a odlišit se od ostatních tvůrců.

@creatorportal

Introducing TikTok Creator Portal, for anyone who creates or wants to learn to create on TikTok.

original sound - Creator Portal

Vyberte si, v čem se chcete zlepšit

Portál TikTok Creator Portal nabízí uživatelům celkem šest vzdělávacích kategorií: 

  • Začínáme na TikToku  (Getting started on TikTok)
  • Základy tvorby na TikToku  (TikTok creation essentials)
  • Základy úspěchu na TikToku (TikTok foundations for success)
  • Obsahová strategie TikToku  (TikTok content Strategy)
  • Pokyny a bezpečnost Komunity (Community guidelines and safety)
  • Dostaňte za tvorbu zaplaceno  (Getting paid to create)

Tyto kategorie pokrývají nejčastěji kladené dotazy uživatelů platformy. Rozkliknutím libovolné z nich se dostanete do sekce plné článků, videí a tipů spojených s danou kategorií. Kromě jednotlivců mohou informací v rámci Creator Portálu využít také značky, a vytvořit si díky nim propracovanější obsahovou strategii a naučit se se sofistikovanějšími nástroji k tvorbě obsahu. Další rady uživatelé naleznou i na oficiálním účtu @creatorportal TikTok, včetně veškerých novinek a aktualizací týkajících se portálu. Snaha edukovat patrně souvisí s ambicí platformy přilákat další uživatele. Pro rok 2021 si TikTok stanovil, že chce navýšít počet svých měsíčně aktivních uživatelů o 200 tisíc na 1,2 miliardy uživatelů.

 

Zdroje: newsroom.tiktok.com, socialmediatoday.com, wallaroomedia.com 

Štítky dokumentu: TikTok
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.