TikTok v 1. čtvrtletí 2022: nadále vede žebříček stahování a uživatelé na něm rekordně utrácejí

19. 4. 2022 | Beáta Vaňková
TikTok si udržel pozici nejstahovanější a nejlépe vydělávající aplikace. V tomto čtvrtletí dosáhly prodeje v rámci aplikace výše 800 milionů dolarů.

Přes veškerou snahu oslabit aplikaci TikTok se zdá, že Meta nedokáže zpomalit její růst. Podle nejnovějších údajů z žebříčku společnosti Sensor Tower byl TikTok v 1. čtvrtletí roku 2022 opět nejstahovanější aplikací a porazil celou řadu aplikací vlastněných společností Meta Platforms (také Meta, pozn. red.).

Aplikace společnosti Meta zůstávají i nadále velmi populární, Instagram skončil na 2. místě a Facebook na 3., aby ho na 4. pozici následoval WhatsApp a na 8. Messenger. Počet stažení aplikace TikTok však stále roste, což by mohlo být pro tým společnosti Meta velmi frustrující. Z grafu lze také vyčíst, že aplikace CapCut, což je nástroj pro úpravu videí pro TikTok a kterou vlastní také společnost ByteDance, se rovněž udržela v žebříčku 10 nejstahovanějších aplikací.

TikTok zaznamenal rekordní čtvrtletí i pokud jde o výdaje uživatelů v aplikaci. V prvním čtvrtletí dosáhly 840 milionů dolarů, jak vyplývá z poznatků společnosti data.ai. Důležité je však třeba zmínit, že toto číslo zahrnuje také výdaje spotřebitelů na Douyin, čínské verzi TikToku, která se na jeho celkových příjmech podílí přibližně 60 %.

Data.ai také uvádí, že výdaje v aplikaci TikTok v USA vzrostly oproti předchozímu čtvrtletí o 125 %. To ukazuje, že američtí uživatelé chtějí v aplikaci více utrácet, což je pozitivní signál pro její rozvíjející se plány v oblasti e-commerce.

„Předpovídali jsme, že TikTok v roce 2022 překoná milník 1,5 miliardy MAU (měsíčně aktivních uživatelů, pozn. red.), a po pouhém 1 čtvrtletí roku 2022 TikTok tuto předpověď skutečně naplnil. Nejenže TikTok má rostoucí uživatelskou základnu, ale aplikace podporuje dlouhodobé zapojení — globální uživatelé mimo Čínu strávili v aplikaci během roku 2021 v průměru 19,6 hodiny měsíčně," doplňujed ata.ai.

Růst aplikace TikTok je nevídaný a její návykový kanál příspěvků „Pro vás" (“Fory You”) stále přitahuje pozornost dalších lidí. Už nyní je jednou z největších aplikací pro sociální média na světě a podle předpovědi společnosti App Annie se zdá, že se do konce roku stane jednoznačně druhou nejpoužívanější platformou.

Podle nedávných zpráv má prý Instagram v současné době kolem 2 miliard MAU, ale Instagram ani Meta tuto statistiku oficiálně nepotvrdili. To znamená, že TikTok už toto číslo možná překonal.

Zdroj: Social Media Today, Sensor Tower, Data.ai

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace TikTok

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: