TikTok v roce 2022 překoná 1,5 miliardy uživatelů, odhaduje studie od AppAnnie

19. 11. 2021 | Petr Michl
TikTok je nejrychleji rostoucí mobilní aplikací všech dob a předpovídaný rozlet bude velmi pravděpodobně pokračovat i příští rok. Dle odhadů společnosti AppAnnie by mohl navýšit počet uživatelů na 1,5 miliardy.

Ve sféře mobilních aplikací patří mezi největší autority společnost AppAnnie, která pravidelně vydává zprávy ukazující, v jakém stavu je jejich ekosystém. Její zpráva s odhady pro rok 2022 předpovídá jasného vítěze. TikTok má v jeho rámci dosáhnout na 1,5 miliardy uživatelů.

Připomeňme si, že nejde o počet stažení aplikace, ale o aktivní měsíční uživatele. Na 1 miliardu uživatelů se dostal TikTok letos v září. Přidejme i trochu srovnání. TikTok se dostal z 54 milionů na 1 miliardů uživatelů za 55 měsíců. A to je ještě rychlejší tempo než to, kterým se může pochlubit Instagram. Ten se vyšplhal ze 100 milionů aktivních uživatelů v únoru 2013 na 1 miliardu v červnu 2018, tedy za 66 měsíců. Instagram od dosažení tohoto milníku další počty nehlásí a jde poměrně kvalifikovaně odhadnout, že ho TikTok v roce 2022 předežene a stane se nejpopulárnější mobilní aplikací.

Tohoto „útoku z východu“ si jsou další sociální média vědoma. Instagram proto okopíroval z TikToku formát videí, který pojmenoval jako Reels. YouTube má pak své Shorts, u nichž spustil štědré programy finančních odměn pro tvůrce.

Pokladem TikToku je jeho algoritmus, který velmi dobře vyhodnocuje, jaký typ obsahu se vám na platformě líbil a na základě toho vám doporučují další videa, jež se vám s velkou pravděpodobní bude líbit. Ta přitom zdaleka nemusí být od tvůrců, co sledujete a právě proto je TikTok tak dobrý při tvoření virálů a vlastně třeba i hudebních hvězd.

Hrozba regulace tu stále je

Největším hrozba pro TikTok se netýká funkcí či AI aplikace nebo změny chování uživatelů. Momentálně ji představují možné regulace od mnoha států a regionů, které můžou TikToku sešněrovat jeho fungování, ale také způsobit plný zákaz.
I vlastnictví čínskou společností Tencent přispělo k zákazu Tiktoku v nejlidnatější zemi světa, v Indii. Lze přitom předpokládat, že kdyby aplikace nebyla v Indii zakázána již v červnu 2020, její indická uživatelská základna by se nyní blížila 500 milionům, což by znamenalo, že TikTok by v této fázi již byl na onom trhu s 1,5 miliardy uživatelů. Případný zákaz i na nesmírně lukrativním americkém trhu se loni v jednu chvíli zdál také velmi pravděpodobný, ale naštěstí pro TikTok byl odvrácen. Už nyní je nejrychleji rostoucí mobilní aplikací všech dob a předpovídaný rozlet bude velmi pravděpodobně pokračovat i příští rok. 

Zdroj: AppAnnie


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: