Titanová inspirace z Cannes: Samsung udělal z mostu smrti most života

25. 6. 2013 | Petr Michl

Titanového lva vyhrály letos v Cannes 4 kampaně, jednou z nich je i "Most života" realizovaný agenturou Cheil Worldwide. Jižní Korea je státem s nejvyšším počtem sebevražd v zemích OECD již 8 let po sobě. Mosty přes řeku Han v Soulu hrají v této statistice smutnou roli, svůj život skokem z nich již ukončilo 1090 lidí. Most pojmenovaný Mapo má pak na počtu obětí největší podíl. V Samsung Life Insurance (ano, nejznámější korejská značka má i pojišťovnu), se to rozhodli změnit. Ne stížením možnosti skoku, ale se snahou změnit myšlení lidí, kteří chtějí pojmout svou procházku po mostě jako tu poslední.

Projekt byl připravován jeden a půl roku a podílelo se na něm 142 lidí. Na zábradlí mostu u chodníku pro pěší bylo instalováno 2200 LED světel s pohybovými senzory rozesetých po délce  2,2 kilometru. Společně se světly se při pohybu lidí kolem nich zároveň rozsvěcoval i pás po straně zábradlí, na němž byly napsány povzbuzující vzkazy promlouvající přímo k člověku, který po mostu prochází. Samozřejmě byly zamířené na ty, co se necítí zrovna nejlépe a mohou mít sebevražedné myšlenky. „Jak se máš? Co tě trápí? Pokud ze sebe potřebuješ něco dostat, proč nám to neřekneš? Teď prostě jdi za někým, koho máš rád. To nejlepší tě ještě čeká," i to jsou věty, které lemovaly cestu, na jejímž konci byla instalována socha dvou veselých přátel. Cílem bylo lidi zaujmout, přinést je na jiné myšlenky a přimět je, aby přešli celou délku mostu a neskákali z něj.

Delší verzi v originálním znění s titulky naleznete níže:

Asi nelze namítat nic proti zábranám. Ty na českém mostě sebevrahů tyčícího se nad pražskými Nuslemi rozhodně pomohly. Svoji funkci ovšem plní i nápad Samsungu. Počet sebevražd na daném místě se snížil od doby instalace o 77 %. Město Soul a Samsung prý dokonce plánují rozšíření této iniciativy na další místa. Navíc se most samotný stal jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí Soulu.

Zdroje: canneslions.com, creativity-online.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: