První video ze spolupráce šéfkuchaře Přemka Forejta s McDonald's je venku. Učil se výrobě hranolek

30. 5. 2022 | redakce
Uznávaný šéchkuchař a porotce Masterchefa, Přemek Forejt, odjel s McDonald's do polské továrny na hranolky. Je z toho první video z připravované série


Přemek Forejt. Zdroj: McDonald's

Začátkem letošního roku oznámil Přemek Forejt tříletou spolupráci s McDonald's, která začala nevinným popíchnutím společnosti na sociálních sítích. Šéfkuchař je známý svou láskou ke zlatavým hranolkům, nikdy se nebál o ní otevřeně mluvit, a jimi to vlastně celé začalo. Logicky tedy jeho první cesta v roli průvodce mezi dodavateli a procesy restaurací s rychlým občerstvením začala tam, kde se hranolky vyrábí. Výsledkem je video, které představuje, v čem tkví úspěch legendárních hranolek v červené krabičce.

Video z cesty, které odkrývá zákulisí výroby legendárních hranolků, je dostupné na YouTube kanále McDonald's. Diváky zavede do míst, kam je běžnému člověku přístup striktně zakázán. Navíc dal Přemek svým fanouškům také možnost zeptat se na to, co je na hranolkách nejvíce zajímá a nejčastěji se objevovaly tyto otázky:

  • Kolik gramů soli obsahuje jedna porce?
  • Jak často se mění olej ve fritézách?
  • Vyrábí se hranolky opravdu z brambor a jaká se používá odrůda?
  • Proč jsou tak tenké?
  • Na jaký stupeň se smaží?
  • Dají se někde tyto hranolky koupit?
  • Proč se vyrábí v Polsku, a ne u nás?
  • Jak se zajistí stejná kvalita dodávky brambor po celý rok?
  • Obalují se v mouce, aby byly křupavější?

 

Odpovědi naleznete ve videu níže.

 

Celebrity se dívají na hranolky

Pro McDonald's není spolupráce s Forejtem první podobnou zkušeností. V roce 2017 se fast-foodový řetězec spojil s tehdy ještě YouTuberem Jirkou králem, který se také podíval do provozu.

Ale především představil svůj vlastní burger, který měl oslovit primárně náctileté a mladší publikum.

Jedním z dalších motivů bylo i představit mládeži McDonald's jako dobrého zaměstnavatele. Král totiž dříve pracoval v jeho restauraci v Brně.

U Forejta byla ve hře zejména kontroverze ze spolupráce šéfkuchaře uznávané restaurace s řetězcem, jenž je synonymem pro rychlé občerstvení. Z hlediska dodatečné medializace to jistě zafungovalo. Forejt vysvětloval své rozhodnutí v DVTV a na paškál si ho vzal třeba i TMBK.

Bude tak zajímavé sledovat, nakolik se punc něčeho výjimečného, co musíte vidět či alespoň okomentovat, zachovají samotná videa.  

Štítky dokumentu: Content Marketing Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: