Tohle jsme my, hlásá Karel Janeček. Myslí tím lidi z castingové agentury?

21. 1. 2022 | Petr Michl
Karel Janeček odstartoval svou prezidentskou kampaň s lidmi z castingové agentury za zády značně papundeklově a také z pohledu zákona nečistě. Neoznačenou politickou kampaň jede na sociálních sítích už skoro dva týdny. A něco nám říká, že se mu nebude posmívat jen satirická stránka Tohle s memy.

Karel Janeček dnes 21. ledna oznámil, že plánuje kandidovat na prezidenta České republiky. „Oficiálně oznamuji svou kandidaturu na prezidenta České republiky. Prezident musí reprezentovat zájmy nás všech,“ uvedl Janeček na tiskové konferenci v La Fabrice. Jeho kandidatura přitom bude spojena pod značkou Tohle jsme my, pod kterou by měl i komunikovat na sociálních sítích. Jeho první výkop se nicméně příliš nepovedl.  


Kampani škodí papundeklová „autentičnost“


Zdroj: Tohle jsme my

Myslíme tím (odhalující) fotografii, s níž svou kandidaturu přes facebookový účet Tohle jsme my prezentuje. Karel Janeček stojí v popředí snímku s bílým pozadím, za ním ve vetší dálce stojí řada lidí různého věku a profesí. I když nejde pravděpodobně o lidi z fotobanky, jednoznačně tak působí. Tím pádem snižují i autenticitu Janečkova kýženého poselství o muži, za kterým stojí běžní občané.

Je jeho přesnější poselství v Česku již zavedené „jsem váš miliardář z lidu“, nebo se staví primárně za ty, co nechtějí očkovat své děti proti Covid-19 či obecně patří mezi ty s negativním postojem proti pandemickým omezením? Nevíme, je to totiž celé poněkud zmatené. Mimochodem stránka Tohle jsme my má již na Facebooku svou parodickou alternativu Tohle s memy. A ta ve svých příspěvcích na fotobankový vzhled Janečkovy prezentace naráží.

Vznikla ale už toto pondělí 17. ledna právě v reakci na aktivitu Tohle jsme my, jež přidala první příspěvek 12. ledna (účet Tohle jsme my je i na Instagramu, pozn. red.). A začala s taktikou prázdných líbivých hesel nalepených na fotografie s výsekem lidí z hlavní fotografie s Janečkem.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: