Trend se potvrdil - lidé o Silvestra více volali, SMS zprávy stagnují

3. 1. 2011 | IKE
Operátoři potvrdili nový trend, který se poprvé projevil o letošních vánočních svátcích. Čeští uživatelé mobilních telefonů v exponovaném období závěru roku poprvé poslali stejný počet SMS zpráv jako v loňském roce a zakončili tak patnáctiletou prorůstovou tendenci tohoto komunikačního nástroje. Operátoři naopak zaznamenali větší příklon k telefonním hovorům.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Operátoři potvrdili nový trend, který se poprvé projevil o letošních vánočních svátcích. Čeští uživatelé mobilních telefonů v exponovaném období závěru roku poprvé poslali stejný počet SMS zpráv jako v loňském roce a zakončili tak patnáctiletou prorůstovou tendenci tohoto komunikačního nástroje. Operátoři naopak zaznamenali větší příklon k telefonním hovorům. Ty byly také výrazně delší než v minulosti.

Nárůst zaznamenal také počet SMS zpráv, odeslaných prostřednictvím internetových bran. Pokles naopak vykázaly spolu se SMS také MMS zprávy.

O Silvestra se nejčastěji tradičně volalo zhruba hodinu před půlnocí. Oproti loňskému roku se také navýšil počet volání do ciziny - zejména do Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska, ale také USA nebo Ruska.

Podle sociologa Petra Hajducha za tímto trendem stojí především větší využívání sociálních sítí. "SMS byla vždy nástrojem především pro rozesílání hromadných přání. Dnes tuto funkci plní Facebook a Twitter," domnívá se Hajducha. "Nebyl bych překvapen, kdyby se tento trend na konci tohoto roku projevil ještě výrazněji," uzavírá.

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: