Trump hrozí, že silně zreguluje, nebo zcela zruší sociální média

27. 5. 2020 | Petr Michl
Twitter uvedl (poprvé!) na pravou míru lež prezidenta USA, Donalda Trumpa. Ten na oplátku vyhrožuje, že Twitter a další sociální média zreguluje, nebo zruší.


Zdroj: @RealDonaldJTrump / Twitter

Prezident USA Donald Trump dnes nemá dobrý den. Jeho rozčílení dokonce došlo tak daleko, že se nechal na Twitteru slyšet, že sociální média podrobí silný regulím, nebo je zavře. Přiměl ho k tomu dojem, že potlačují jeho svobodný projev a jeho dosah.

Trump konkrétně prohlásil:  

„Republikáni se domnívají, že platformy sociálních médií zcela umlčují konzervativní hlasy. Silně je zregulujeme, nebo je zavřeme, než abychom dovolili, aby se něco takového dělo. Viděli jsme, o co se pokusili (a neuspěli) v roce 2016. Nemůžeme znovu dovolit sofistikovanější verzi téhož.

Stejně jako nemůžeme dovolit zakořenit v naší zemi korespondenční formu volby ve velkém měřítku. Otevřelo by to brány podvádění, padělání a krádeži hlasů. Ten, kdo by podváděl nejvíc, by vyhrál. Sociální média, začněte se chovat slušně, TEĎ!“

 


Zdroj: Donald Trump / Twitter

Narážka v druhé části tweetu ukazuje k podstatě Trumpova rozčílení. Den předtím totiž Trump přišel s tweetem, že neexistuje šance, že by korespondenční forma volby nebyla zmanipulovaná.

Štítky dokumentu: Facebook Legislativa Twitter
Sdílejte tento článek:
Podobné články: