Tržby z videokonferencí letos dle odhadů vzrostou nad 300 mil. Kč

11. 6. 2010 | ČTK
Zájem o videokonference v tuzemsku roste zhruba o čtvrtinu ročně a letos celkové tržby přesáhnou 300 milionů Kč. Odhadují to firmy, které v oboru podnikají. Zájem o službu v posledních dvou letech podpořila ekonomická krize.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zájem o videokonference v tuzemsku roste zhruba o čtvrtinu ročně a letos celkové tržby přesáhnou 300 milionů Kč. Odhadují to firmy, které v oboru podnikají. Zájem o službu v posledních dvou letech podpořila ekonomická krize.
Podle analytické firmy Gartner letos Češi za software pro webové konference a další programy pro spolupráci na dálku utratí 2,4 milionu dolarů, tedy přes 50 milionů korun, za tři roky by to měly být čtyři miliony dolarů.
Obor se podle technického ředitele dodavatele instalací pro videokonference CNC Patricka Korže v posledních letech rozdělil do čtyř segmentů. Nejvyšší kvalitu představují takzvané telepresence řešení, u kterých je jednání na dálku podřízena celá speciální místnost, další a nejrozšířenější skupinu tvoří videokonference pro zasedací místnosti, třetí skupinu pak osobní videokonference pro profesionální práci a čtvrtou konference pro soukromé využití, většinou zdarma, prostřednictvím programu Skype a podobně.
"Investice do technologií pro spolupráci na dálku mají, pokud jsou navrženy a používány správně, dobu návratnosti v řádu pouhých měsíců a navíc okamžitě přinášejí úsporu času," uvedl Korž.
Videokonference mohou podle ředitele rozvoje české pobočky Cisco Petra Růžičky řešit například zachování kontinuity chodu firem v případě nenadálých událostí, jako bylo letos omezení leteckého provozu kvůli prachu z islandské sopky. "Podle naší studie vzroste celkový objem internetových přenosů do roku 2013 přibližně 3,5krát a bude tvořit 40,5 exabytu měsíčně. Největší podíl na růstu přenosů má mít právě video," dodal.
Největšími tuzemskými dodavateli zařízení jsou společnosti Polycom, LifeSize, Cisco-Tandberg a Radvision. Největším dodavatelem instalací je pak CNC Praha.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum Reportáže

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: