Twitter připravuje velké změny. Přibližování Facebooku pokračuje

13. 11. 2014 | Irena Šovčíková
Timeline s výběrem toho nejzajímavějšího, co se událo během nepřítomnosti uživatele, nahrávání i úprava videa přímo v Twitteru nebo vylepšené soukromé zprávy. Twitter projde postupně řadou změn.

Sociální síť Twitter byla často kritizována, že se nedostatečně vyvíjí. Kritiku si v Twitteru vzali k srdci, a tak nás v nejbližší době čeká celá řada změn. Cílem je více zapojit stávající uživatele, ale zároveň i přitáhnout nové.

Již dlouho se mluví o tom, že se Twitter snaží přiblížit Facebooku. Produktové inovace představené na včerejším Analyst Day tuto tezi jen podporují. Pojďme si tedy shrnout, co všechno se dřív nebo později změní.

Hlavní zprávy z Timeline

Často se stává, že některé zajímavé zprávy nám uniknou jen proto, že sociální síť zrovna nekontrolujeme. Je to logické, pokud jsou odbíraní uživatelé hodně aktivní, nikdy nemůžete pojmout všechno. Proto Twitter připravil výběr z toho nejzajímavějšího, co se událo během nepřítomnosti uživatele

Plná Timeline už od prvního přihlášení

Když přijde nový uživatel na Twitter, nějakou chvíli trvá, než jej pohltí záplava krátkých zpráv od přátel i ze světa. A to je často může odradit. Twitter chce své uživatele vtáhnout do děje od první sekundy, proto pracuje na úpravě, která uživatelům zobrazí náhodnou Timeline ještě dříve než se vůbec přihlásí. Snadno tak pochopí, o čem sociální síť je a navíc rovnou mohou najít první účty k odběru.

Nahrávání videa přímo v rámci aplikace

Ačkoliv je Twitter primárně spíš o krátkých statusech, multimediální obsah je využívaný stále víc a víc. Twitter proto vychází vstříc svým uživatelům a ti budou moci brzy nahrávat, upravovat a sdílet svoje videa hned a v rámci aplikace. To by kromě zvýšení pohodlnosti mohlo přilákat nové uživatele. Tato novinka by měla vejít v platnost někdy v první polovině příštího roku.

Vylepšené soukromé zprávy

Málokdo využívá Twitter jako platformu pro posílání si soukromých zpráv s kamarády. Během příštího roku je prý v plánu několik větších a mnoho malých změn, už příští týden však začne fungovat možnost vložit do soukromé konverzace veřejný tweet.

Upozornění

Ačkoliv Twitter v těto oblasti již experimentoval, nikdy nebyla dostupná celosvětově. Funkce upozornění by měla být schopná uživatele varovat, v případě že by se dělo něco nebezpečného/přelomového, co by rozhodně neměli minout. Příkladem jsou například zprávy o přirodních nebezpečích atd.

Zdroj: Mashable

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: