Twitter roste rychleji než Facebook

8. 3. 2012 | BeDa
Počet uživatelů Facebooku stále roste, ale už ne tak závratným tempem. Twitter se na něj snaží dotáhnout.

S ohledem na počet aktivních uživatelů má Facebook nad Twitterem jasnou převahu, ale co se týče procentuálního přírůstku v počtu uživatelů začíná pomalu ztrácet. Aby to bylo přesné, noví uživatelé Facebooku pořád přibývají, jen ne takovou rychlostí, jako tomu bylo doposud.

 

Twitter nedávno dosáhl půl milardy uživatelů, a pokud bude pokračovat tímto tempem, mohl by miliardy docílit už příští rok. Mikrobloggerská sociální síť zaznamenala nárůst nových uživatelů v Americe o 20,7 %, v porovnání s ním dosáhl Facebook jen 6,6% nárůstu. Ale to v číslech největší sociální sítě na světě nepředstavuje až takovou tragédii, jde asi o 8,5 milionů nově přihlášených.

Průměrný roční přírůstek uživatelů celosvětově se pohybuje kolem 16 %. V jednotlivých zemích jsou čísla velmi odlišná, v Brazílii byl nárůst počtu uživatelů meziročně 300 %, teď má každý pátý Brazilec svůj facebookový účet a růst se zpomalil. V Americe má Facebook každý druhý, v České republice je to nyní každý třetí.

 

V dalších letech se očekává i nadále klesající rychlost v nárůstu počtu uživatelů. Jak u Facebooku, tak i u Twitteru. I když se počty “mikrobloggerů” budou zvyšovat 4x rychleji než počty uživatelů na Facebooku, bude mezi nimi i nadále rozdíl. Twitter bude mít v Americe neustále asi o 100 milionů uživatelů méně.

Zdroje: www.socialbakers.com, www.emarketer.com

Štítky dokumentu: Facebook Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: