Twitter uvažuje, že tweety budou delší než 140 znaků

30. 9. 2015 | Petr Michl
Jen 140 znaků na tweet, bez pardonu. Tak to platí od počátků Twitteru. Jeho základní kámen fungování se ovšem začíná viklat. Vedení sociální sítě prý uvažuje o navýšení limitu znaků.

 

Jen 140 znaků na tweet, bez pardonu. Striktnost byla pro Twitter zakládající si na tom, že je na něm místo jen pro jasná a stručná sdělení, dlouho jeho hlavní výhodou. Nyní se ale zdá, že je zároveň překážkou v tom, aby se stal Twitter ještě více mainstreamovou záležitostí, která půjde lépe monetizovat. I proto prý Twitter uvažuje o prolomení dosud hájené hranice délky tweetu.

Informoval o tom portál Recode citující „více zdrojů obeznámených s plány společnosti". Dle nich Twitter uvažuje o tom, že povolí publikovat příspěvky delšího formátu, nespecifikovali však přitom jaké.

Twitter se od svých puristických začátků už několikrát odklonil. Náhledy fotografií a nativních videí ve feedu, které zaberou na výšku velkou část feed, v prvních možnostech platformy rozhodně přítomny nebyly. Čerstvý CEO společnosti Jack Dorsey se přitom nebojí dalších změn. Po prvním oznámení kvartálních hospodářských výsledků pod jeho vládou v červenci tohoto roku se dokonce nebál vyjádřit, že Twitter se potřebuje dostat k více mainstreamovému publiku.

Skvěle vydělávající LinkedIn položil jeden ze základů svého současného úspěchu povolením publikování blogových příspěvků a aktivní podporou kvalitního obsahu od světových lídrů v podnikání. Twitter je vnímán jako platforma pro celebrity, ale v tomto ohledu samozřejmě ztrácí.

Samotný vyšší limit znaků na tweet neznamená okamžitou spásu. Je však nepochybné, že by používání platformy mnoha lidem minimálně usnadnil. Dle známého vtipu by poté třeba němečtí uživatelé mohli konečně dokončit na Twitteru větu. Bez legrace by ale bylo jistě s povděkem přijato i to, kdyby se mezi využité znaky nepočítali označení uživatelé a s nějakým omezením i hashtagy. Na reálnou podobu si ale budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Recode

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: