Tyinternety: Facebook zakázal propagaci filmu The Social Network na své síti

25. 8. 2010 | IKE
Web Tyinternety.cz přišel se zajímavou zprávou. S odvoláním na exkluzivní informace z důvěryhodného zdroje redaktoři oznámili, že Facebook vydal plošný zákaz propagace snímku The Social Network. Ten uvede začátkem října společnost Columbia Pictures. Film vznikl bez oficiálního požehnání představitelů Facebooku.

Ilustrační obrázek, zdroj: archiv

Web Tyinternety.cz přišel se zajímavou zprávou. S odvoláním na exkluzivní informace z důvěryhodného zdroje redaktoři oznámili, že Facebook vydal plošný zákaz propagace snímku The Social Network. Ten uvede začátkem října společnost Columbia Pictures. "Biografický" film, mapující vznik a rozvoj tohoto globálního fenoménu vznikl bez oficiálního požehnání představitelů Facebooku. A ti s ním nejsou spokojení.

Direktiva, která silně zavání cenzurou, má platit na tvorbu stránek, skupin, ale také propagaci klasickou reklamou. Nařízení je pravděpodobně z pera šéfa pro komunikaci Elliota Scharge, kterému byl snímek již oficiálně promítnut. Po projekci se nechal slyšet, že větší překroucení skutečnosti již dlouho neviděl a že tvůrcům přeje, aby uživatelé Facebooku jejich snímek ignorovali.

Pokud se informace o zákazu potvrdí, setkáme se poprvé v rámci Facebooku s použitím zbraně velmi mocného kalibru. Dá se předpokládat, že případné dodržení zmiňované cenzury se setká s odporem uživatelů a Facebooku přibude další porce negativní publicity. Zejména uživatelé z USA, kteří byli méně náchylní na témata spojená s nízkým zajištěním soukromí vložených informací, by na omezení svobody projevu a vyjadřování mohli reagovat masovějším odporem.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: