Upgrade Challenge: Air France udělala z čekání na let zábavu

23. 3. 2015 | Petr Michl
Čekání u bran k letadlům je nuda. Air France ho změnila v napínavý boj o volná místa v 1. třídě.Letět první třídou je velice pohodlné, ale v porovnání s třídou economy také s pořádnou přirážkou. Air France při příležitosti uvedení nové luxusnější podoby první třídy uvedla soutěž, která ji dala na dosah ruky doslova všem pasažérům.

Čekání u bran k letadlům je nuda. Povětšinou tam musíte být s předstihem a i ti, již se létání nebojí, pociťují povětšinou před finálním usednutím do sedadla na palubě lehkou nervozitu. Air France vytvořila soutěž, která čekajícím pomohla strávit čas produktivně. Konkrétně bojem o místa v nově uvedené a ještě luxusnější verzi 1. třídy létající z asijských letišť ve městech Singapur, Tokio, Šanghaj a Jakarta.

Soutěžící byli vyzváni, aby vytáhli svá chytrá zařízení a zahráli si mobilní hru. Kdo rozsekl za daný časový limit více mráčků, měl jistý ještě o něco pohodlnější let.

 

Pohled na bojující mladíky, rodiny i dámy v důchodovém věku ťukající do smartphonů a tabletů je kouzelný. Díky několika velkým obrazovkám ukazujícím průběžné skóre je soutěživost všech ještě o něco vyšší.

Vítězové si vyzkoušeli, co to je luxus v letadle, včetně možnosti pořádně se natáhnout na polohovacím lehátku a prospat se. Především ale hrajícím u vstupní brány na letišti uteklo jinak nepříjemné čekání, ani nevěděli jak. Pozitivní sentiment k značce si tak nakonec přiřadili nejen vítězové, ale všichni zúčastnění.

Je to tak vynikající nápad, že je podle nás skoro škoda využít ho jen jako časově omezenou propagaci.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: