Upgrade Challenge: Air France udělala z čekání na let zábavu

23. 3. 2015 | Petr Michl
Čekání u bran k letadlům je nuda. Air France ho změnila v napínavý boj o volná místa v 1. třídě.Letět první třídou je velice pohodlné, ale v porovnání s třídou economy také s pořádnou přirážkou. Air France při příležitosti uvedení nové luxusnější podoby první třídy uvedla soutěž, která ji dala na dosah ruky doslova všem pasažérům.

Čekání u bran k letadlům je nuda. Povětšinou tam musíte být s předstihem a i ti, již se létání nebojí, pociťují povětšinou před finálním usednutím do sedadla na palubě lehkou nervozitu. Air France vytvořila soutěž, která čekajícím pomohla strávit čas produktivně. Konkrétně bojem o místa v nově uvedené a ještě luxusnější verzi 1. třídy létající z asijských letišť ve městech Singapur, Tokio, Šanghaj a Jakarta.

Soutěžící byli vyzváni, aby vytáhli svá chytrá zařízení a zahráli si mobilní hru. Kdo rozsekl za daný časový limit více mráčků, měl jistý ještě o něco pohodlnější let.

 

Pohled na bojující mladíky, rodiny i dámy v důchodovém věku ťukající do smartphonů a tabletů je kouzelný. Díky několika velkým obrazovkám ukazujícím průběžné skóre je soutěživost všech ještě o něco vyšší.

Vítězové si vyzkoušeli, co to je luxus v letadle, včetně možnosti pořádně se natáhnout na polohovacím lehátku a prospat se. Především ale hrajícím u vstupní brány na letišti uteklo jinak nepříjemné čekání, ani nevěděli jak. Pozitivní sentiment k značce si tak nakonec přiřadili nejen vítězové, ale všichni zúčastnění.

Je to tak vynikající nápad, že je podle nás skoro škoda využít ho jen jako časově omezenou propagaci.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: