Už ne jen muži a ženy: Facebook rozšiřuje možnosti u nastavení pohlaví v sekci „O mně"

14. 2. 2014 | Petr Michl
Na Facebooku nejsou jen ti, co se cítí jako muži a ženy, ale i mnoho lidí, kteří vnímají svou identitu jinak. Odteď lze nastavit jako své pohlaví například „transgender”, „genderqueer“ či „intersex”.

Na Facebooku nejsou jen ti, co se cítí jako muži a ženy, ale i mnoho lidí, kteří vnímají svou identitu jinak. Největší sociální médium dneška jim ode dneška dává nově možnost vyjádřit se. Změny se zatím projevily jen v anglické jazykové verzi „U.S. English". V nastavení základních informací v sekci „About" už není jen možnost „male" a „female", ale i volitelná custom. V rámci ní lze vepsat více než 50 možností zahrnujících například  „cisgender," „androgynous", „transgender", „genderqueer" či „intersex".Facebook používá při odkazování na své uživatele také zájmena, nyní lze nastavit mimo mužského (he / his) a ženského (she / her) i neutrální (they / their).Facebook vydal ke změně toto vyjádření: „Když přicházíte na Facebook spojit se s lidmi, hnutími a organizacemi, chceme, abyste se cítili pohodlně – jako vaše pravé autentické já. Jeho důležitou součástí je i vyjádření vašeho pohlaví, obzvláště v případě, když je odlišné od tradiční definice „muže" a „ženy". Proto dnes můžeme s hrdostí oznámit volbu nastavení pohlaví, která vám pomůže lépe vyjádřit vaší identitu na Facebooku..."


Se zavedením této možnosti pomáhala Facebooku řada LGBT (lesbian, gay, bisexual, and transgender) organizací. Jednou z nich byla i Gay & Lesbian Alliance Against Defamation, která se podělila o tato data:

  • 42 % LGBT mládeže se setkalo s obtěžováním nebo šikanou online -  což je třikrát více než u „běžné populace" v dané věkové skupině. 27 % se necítilo online v bezpečí.

  • 26 % LGBT mladých se v posledním roce setkalo s šikanou online specificky kvůli jejich sexuální orientaci nebo vyjádření jejich pohlaví.

I z tohoto důvodu je důležité zdůraznit, že lze nyní více upravit nastavení publika, které pohlaví uživatele vidí. LGBT organizace vítají krok Facebooku de facto jako inovátorský počin, který pomůže lidem z LGBT komunity s jejich sebe-přijetím i jejich akceptací většinovou společností.

Zdroje: Facebook, TechCrunch, AllFacebook

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: