V Austrálii si můžete dát nově na SPZ emoji

22. 2. 2019 | Kristýna Vozková
Myslíte si, že zástupné symboly emocí patří jen do online komunikace puberťáků? Nemůžete být dále od pravdy. V australském Queenslandu je nově dovoleno vyšperkovat SPZ svého vozu jedním z pěti emoji.

Na australských silnicích bude od 1. března 2019 veselo. Řidiči ve spolkovém státě Queensland si totiž budou moci na oficiální státní poznávací značku přidat emoji. Vybrat si mohou z pěti variant – klasický smějící se (smiley face), brečící smíchy (laughing out loud), mrkající (winking face), s cool brýlemi (cool sunglasses) nebo se srdíčky místo očí (heart eyes). V souladu s australskými zákony budou značky i nadále obsahovat tři písmena a dvě čísla. Smajlík se bude vždy nacházet až na konci SPZ.

Výrobu personalizovaných SPZ s emoji nabídne společnost Personalized Plates Queensland a cena značek se bude pohybovat mezi 115 až 358 dolary, tedy 2500 až 8000 korun.

Nápad se soudě dle diskuzí na sociálních sítích setkává s převážně kladnými reakcemi, ačkoliv někteří z komentujících jej hodnotí jako dětinský a zbytečný. Zcela odlišný názor má The Royal Automobile Club of Queensland (RACQ), podle kterého se jedná o další krok směrem k personalizaci značek. Tisková mluvčí klubu, Rebecca Michaelová, uvedla v rozhovoru pro 7News: „Už nyní máte možnost podpořit svůj oblíbený sportovní tým nebo město tím, že si symbol přidáte na svou značku. Používání emoji se od toho příliš neliší.”  

Odpůrci zdůrazňují, že účelem SPZ je především snadná identifikace vozu policií a že emoji navíc si tak jednoduše nezapíšete. Emoji nicméně nejsou součástí oficiální podoby SPZ a ostatně v Queenslandu je možné si za úplatu dát na poznávací značku třeba i vlastní podnikateslské logo.

Zdroje: dailymail.co.uk, businessinsider.com, ppq.com.au

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: