Vánoční video České republiky se objevilo na Times Square v New Yorku i v TV vysílání

15. 12. 2020 | redakce
Mít reklamu na videopanelu na Times Square je poměrně prestižní záležitost. Spolu s umístěním na televizní stanici ABC se to podařilo CzechTourism s videospotem lákajícím k návštěvě České republiky.

Agentura CzechTourism spustila v Spojených státech vánoční televizní kampaň, která představuje krásy České republiky a zve americké turisty k návštěvě Česka v příštím roce. Vánoční video s mottem ‚Uvidíme se v roce 2021‘ běží na jedné z nesledovanějších amerických televizních stanic ABC TV a na velkoplošné obrazovce ABC TV na Times Square v New Yorku. Během prosince video uvidí přes 11 miliónů lidí. Kampaň s rozpočtem 3 milióny korun cílí především na obyvatele New Yorku a Los Angeles odkud do Evropy tradičně přijíždí nejvíce turistů.

Cílem je představit to nejlepší z České republiky a udržet ji v popředí zájmu amerických turistů i v roce 2021. „Umístěni vánočního videa spolu s fotografiemi České republiky na Times Square je v tomto období poměrně unikátní příležitost. Vzhledem k pandemii COVID jsou totiž na Times Square momentálně pouze Newyorčané nebo američtí turisté. Tedy přesně ti, na které cílíme,“ komentuje kampaň Michaela Claudino ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism USA a Kanada, které kampaň ve Spojených státech amerických připravilo.  

Videospot si můžete prohlédnout níže. 

„Vítáme aktivity agentury CzechTourism na americkém trhu, které jsou zaměřené na podporu příjezdového cestovního ruchu a jsou v naprostém souladu s našim cílem o co nejrychlejší obnovu přímých leteckých spojení z USA. Tento trh je pro pražské letiště prioritní, a to nejen s ohledem na velký potenciál, ale také z pohledu udržitelného turismu v budoucích letech. Právě z USA k nám míří turisté se skutečným zájmem o poznávání České republiky a její kultury, kteří zde zůstávají delší dobu, využívají oficiálních hotelů a mají vyšší finanční rozpočet. Na letecká spojení, která budou generovat právě takový typ turismu, se chceme po odeznění aktuální krize zaměřit a na jejich rozvoji s agenturou CzechTourism dále spolupracovat,“ říká Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Ze vzdálených zemí patří americký trh z pohledu příjezdového cestovního ruchu k těm nejdůležitějším. V roce 2019 navštívilo Česko 584 tisíc hostů z USA. Ti v hotelech či penzionech strávili téměř milión a půl nocí. Tedy o půl miliónu více než návštěvníci z Číny, kterých vloni do Česka přijelo 612 tisíc. V průměru u nás turisté ze Spojených států utratí 1400Kč/den, dalších 3000 Kč/den utratí před cestou například za letenky a ubytování. V roce 2018 přinesli američtí turisté do české ekonomiky 7822 mil. korun. Návštěvníci z USA v České republice nejčastěji stráví 3-4 noci, zajímají se o památky a během své dovolené rádi navštěvují také regiony.

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:
Podobné články: