Vertikální video reklamy na Facebooku mají skvělé výsledky

9. 9. 2016 | Petr Michl
Facebook následoval uživatelské chování a umožnil vertikální video reklamy. Dle prvních zkušeností je jejich CPM až třikrát levnější oproti klasickým video reklamám.Vertikální videa je to, co lidé chtějí. A začínají se tomu přizpůsobovat i značky a sociální média. Naposledy Facebook, který nedávno oznámil, že začne podporovat vertikální video reklamy.

Agentura Laundry Service vyzkoušela nový formát pro své klienty, mezi nimiž jsou i korejský výrobce elektroniky LG a whisky  Hennessy. CEO agentury, Jason Stein, uvedl pro Adweek, že výsledky jsou zatím fenomenální a CPM je 3x efektivnější. To znamená, že CPM je u vertikálního videa 3x levnější než v případě čtvercových videí, mluvíme tu například o rozdílu 5 dolarů a 15 dolarů za tisíc zobrazení reklamy. To jen zdůrazňuje, že daná videa lidé více sledují, sdílí a interagují s nimi," přiblížil.

Jedná se o start nového a neokoukaného formátu a na posuzování toho, o kolik je výkonnější než ty již zavedené, je příliš brzo. Přesto jde o vynikající start. Dokládá, jak je důležité odpovídat na uživatelské chování. 84 % reklamních příjmů Facebooku přichází z mobilní reklamy a lidé svoje telefony z většiny při sledování videí nepřeklápí. V případě reklam jde navíc o obsah v news feedu, ke kterému se doscrollujete  a on se začne přehrávat sám, takže nejde o primárně zamýšlené sledování videa, ale o takové, které musí přijít na základě vzbuzení zájmu. A to jde tím lépe, čím více místa na displeji pokryjete.

Níže si prohlédněte ukázku vertikální video reklamy LG.


Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.