Většina z nás promazává přátele i vlastní komentáře

27. 2. 2012 | BeD
Studie o tom, jak si chráníme své soukromí na sociálních sítích.

Společnost Pew Internet provedla výzkum v oblasti nastavení soukromí, sdílení a promazávání na sociálních sítích. Ptali se uživatelů, jak mají nastaven přístup u svých profilů a jestli své přátele čas od času mažou. Také je zajímalo promazávání komentářů a odstranění označení (tagů) u fotek. Většina z dotázaných uvedla, že provádí úpravy v přístupu ke svému profilu, promazává přátele a maže obsah, který se jim nelíbí.

Přístup ke svému profilu bez jakýchkoli omezení poskytuje pouze 20 % všech dotázaných, více jak polovina (58 %) ale sdílí svůj profil jen se svými přáteli. Mnohem častější je toto nastavení soukromí u žen (67 %) než u mužů (48 %).
Poněkud překvapivým zjištěním bylo to, že věk nehraje na nastavení soukromí mezi uživateli sociálních sítí žádnou roli.

Další oblastí, kterou se výzkumníci zabývali, byla obtížnost nastavení různých prvků pro lepší soukromí na sociálních sítích. S nastavením soukromí u svého účtu měla potíže asi polovina zkoumaných jedinců, z nichž největší skupinu tvořili vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Mazání přátel, tagů a komentářů je na sociálních sítích na vzestupu. Čísla v této oblasti oproti roku 2009 vzrostla.
Své přátele promázává 63 % dotázaných. V roce 2009 to bylo jen 56 %. Podobné změny se dají pozorovat i u odstraňování komentářů, z 36 % se jejich počet zvýšil o 8 %.
A jak je to s pozdější lítostí ohledně sdíleného komentáře či videa? Vzít zpátky nějaký svůj nasdílený obsah by podle výzkumu chtělo 11 % lidí.

Zdroje: www.marketingland.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: