Victoria's Secret přijala mezi své andílky modelku, která konečně není vychrtlá

29. 3. 2019 | Milada Zemanová
Značce Victoria's Secret klesají s top modelkami s velikostí XS setrvale příjmy. Jejich nový andílek, Barbara Palvinová, má proto konečně pořádné ženské křivky. Dle mnohých ale není pořád dost plus-size.

Možná jste zaznamenali oznámení společnosti L Brands ze začátku tohoto měsíce, že plánuje zavřít 53 obchodů jí vlastněné značky Victoria's Secret (VS). Uběhly 3 týdny a Victoria's Secret představila nového andílka, který se mezi typické modelky této značky zrovna neřadí.

Zmíněnou dívkou je Barbara Palvinová, která sice se značkou spolupracuje již od roku 2012, ale teprve nyní si vysloužila andělská křídla. Příspěvek od VS, na kterém je Palvinová zachycena, nasbíral během prvních dvou dnů více než 780 000 lajků, což je 4× více než průměrný počet lajků příspěvků VS. A právě popularita zmíněného příspěvku se zdá jako jeden z důvodů, které vynesly Barbaru mezi proslulé andílky. Fanoušci totiž kvitovali její zdravý vzhled. Podle všeho značka konečně začala naslouchat požadavkům svých fanoušků. Nebo alespoň částečně.

Sama Palvinová, která je původem z Maďarska, uvedla, že je z této příležitosti velmi nadšená a doplnila, že se jí splnil sen.

Palvinová se neřadí mezi tzv. plus size modelky, ačkoliv ji tak někteří v online komunitě začali označovat. Ve skutečnosti váží necelých 55 kg, což z ní nečiní plus size modelku, ale současně však není tak pohublá jako ostatní modelky této značky a celkově vypadá zdravě. Pokud se však Victoria’s Secret chce zařadit mezi značky, které podporují různorodost těl, měla by na své přehlídky pozvat i další typy modelek. Protože právě po nich je stále větší poptávka. Lidé na Instagramu VS volají mimo jiné po plnoštíhlých ženách, ženách s průměrnými těly i po transgender modelkách.

Zdroj: Instagram/realbarbarapalvin

Expertka na fashion marketing Pavlína Louženská již dříve v našem článku o ekonomických problémech VS uvedla:

„Victoria's Secret si o říká o problémy už tím, jak úzký má sortiment. Největší velikost kalhotek, kterou aktuálně VS nabízí, je XL, tzn. 42. Ale průměrná Američanka má dnes velikost 16-18 (evropská velikost 44-46) . A není to jen Amerika — více než 50 % lidí v Jižní Americe, Evropě nebo Oceánii dnes trpí nadváhou..."

Vynechat plus-size publikum v nabídce i v propagaci se dlouhodobě ukazuje jako chyba a prodeje Victoria’s Secret mají i proto v posledních letech sestupnou tendenci. Dosazení Barbary Palvinové do ekipy andílků VS je krokem správným směrem, minimálně z byznysového hlediska by to ovšem chtělo přidat ještě větší váhu.

Zdroje: Business Insider, Design Taxi, Asia One

Štítky dokumentu: Budování značky Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: