Videomapping v reklamě: Messi skáče po stěnách barcelonských domů

26. 8. 2014 | Petr Michl

Lionel Messi je už zpátky v Barceloně. Adidas chce prodávat nové kopačky i po skončení mistrovství světa ve fotbale, a tak se rozhodl jeho návrat do hlavního města Katalánska oslavit pořádně kreativní reklamou. Messi se v ní prohání v nadživotní velikosti v ulicích hlavního katalánského města, respektive za mičudou se honí po budovách, které je lemují. Ano, efektní nástrojem reklamy může být i videomapping.

Spot propagující nový model kopaček produkovala agentura Radical Media ve spolupráci se studiem The Mill. První z nich natočila Messiho před zeleným plátnem, druhá z těchto záběrů vytvořila atraktivní hýbající obrazy doplněné efekty, jakými jsou digitální panter nebo ohnivé koule - primárně v programu After Effects,„Vytvořit sérii záběrů, které budou nakonec promítány na budovy v ulicích po celé Barceloně, bylo vzrušující výzvou. Spojit živou akci s rukou kreslenými animacemi a pak vše promítat na fyzické objekty každodenního života jen přidalo celé záležitosti další rozměr,"
popsal na blogu The Mill Design Director, Tom Wansbrough.Je potřeba dodat, že výsledek jejich práce vypadá skučně skvěle. Navíc se nejedná jen o studiovou reklamu viditelnou jen v k tomu určených médiích. V průběhu natáčení byl Messi na stěnách budov, parků a stromů tou nejefektnější out-of-home reklamou v celé Barceloně. Dostavil se navíc i virální efekt. Na YouTube má již video za týden přes 1,5 milionu zhlédnutí.

Zdroje: The Mill, Digital Buzz Blog


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: