Vkládání příspěvků z Facebooku na jiné weby bude možné

1. 8. 2013 | Petr Michl

Možnost vložit (embedovat) obsah "druhých stran" je pro mnoho článků v médiích a na blozích užitečná. A přínosná může být i pro web, z kterého byl uzmut. Takový obsah si totiž obvykle zachovává většinu původní funkcionality a především umožňuje proklik zpět na původní stránku. YouTube tak získává další peníze za reklamu i traffic na své stránky skrze nespočet článků, kde jsou YT videa vložená. Možnost embedovat tweety pomáhá jistě i Twitteru. Nedávno s velkou parádou umožnil embedování Instagram, nyní Facebook zmoudřel i co se týče možnosti vložení příspěvků mimo Facebook.

Samozřejmě se to bude týkat jen příspěvků, které jsou nastaveny jako veřejné. Bohužel běžní uživatelé si budou muset na možnost embedování ještě nějakou chvíli počkat, zatím je exkluzivní výsadou partnerských médií Facebooku: CNN, The Huffington Post, Mashable, People a Bleacher Report. Ukázky tak zatím můžeme poskytnout jen klasicky formou obrázků.

Plná funkčnost vložených příspěvků a něco navíc

Potěšující je, že vkládat půjde všechny "formáty" - nejen textové příspěvky, ale i fotografie a videa.  Embedované příspěvky budou plně funkční všude na webu. Půjde je okomentovat, sdílet dál či udělit Like. Navíc bude v pravém horním rohu k dispozici tlačítko pro Like stránky, která je publikovala, nebo případná možnost Follow autora. Hashtagy budou navíc klikatelné, takže cesta na více příspěvků se stejným tématem bude bleskurychlá.

Jak vložit FB příspěvek na vaši stránku?

Vše je vysvětlené na blogu pro developery. Kdo zvládne vložit na své stránky YouTube video, nebude mít problém ani v tomto případě. Po kliknutí na šipku v pravém horním rohu příspěvku na Facebooku se objeví nová možnost „Embed Post", po jejím rozkliknutí se vygeneruje kód, jenž pak vložíte na vaši stránku.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: