Volkswagen proměnil odcházející model svého vozu ve fotbalovou branku

28. 4. 2023 | Petr Michl
Volkswagen Gol se prodával v Brazílii 42 let a jeho jméno znamená v překladu „gól“. Letos jeho produkce skončila a jako poctu jeden z posledních vyrobených vozů roztavili a vyrobili z něj branku na stadion Santos F.C., týmu s největším počtem vstřelených gólů na světě.

O Volkswagen Gol jste možný nikdy neslyšeli, ale v Brazílii se prodával 42 let a jde o jeden z globálně nejúspěšnějších modelů značky. Automobilka se s ním rozloučila stylově a gólově zároveň: roztavila jeden z vozů a přeměnila ho v branku.

Volkswagen Gol je velikostně blízký evropskému modelu Polo, ale přesto vypadá a vypadal od svých evropských příbuzných mírně odlišně. Jihoamerickým zájmům je přizpůsoben i jeho název. Gol znamená gól, a to je v zemích, kde je fotbal náboženstvím, dobrý výchozí bod. A evidentně taky námět na poslední rozlučkovou kampaň v režii agentury AlmapBBDO.


Poslední verze Volkswagenu Gol. Zdroj: YouTube / Compara Motors


Automobilka proměnila jeden z posledních vozů Volkswgaen Gol, který sjel z tovární linky, v branku na uctívaném stadionu Vila Belmiro. Ten je domovem klubu Santos F.C., který je s téměř 13 000 góly historickým lídrem v počtu vstřelených gólů, 1 091 z nich přitom vstřelila světová ikona fotbalu, Pelé.

Kovové díly Gol byly roztaveny v peci při teplotě 1000 °C a z něj vytvořená branka pak debutovala vítězstvím Santosu nad Mirasssolem.

„Tak nezapomenutelný symbol bylo třeba zvěčnit," uvedl v tiskové zprávě legendární útočník Edu a dodal: „Tým s největším počtem gólů na světě, země s největším počtem Golů na světě, všichni sdílejí stejnou Vilu Belmiro — stejný domov."

Branka nicméně nezůstane na hřišti trvale. Její místo bude v Muzeu vítězství patřícím Santosu F.C. Návštěvníci si budu přitom moci i přehrát videa s hvězdami Santosu, jež hovoří o svém osobním vztahu k autu. Nejen Edu totiž dostal v minulosti model Gol jako odměnu za svou hru. Země, kde fotbalové branky přinášejí zas a znovu přívaly radosti, byl Volkswagen Gol po více než 4 dekády skutečnou trefou. Štítky dokumentu: Budování značky Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: