Volkswagen upravil slavnou fotografii obalu alba Abbey Road od Beatles. Napravil tak starý prohřešek

2. 10. 2019 | Petr Michl
Pořádek musí být! Německá automobilka konečně odstranila ukázku parkování proti předpisům na coveru desky Beatles. Volkswagen Brouk už stojí, jak má!

Právě před 50 lety vyšla poslední deska legendárních Beatles nazvaná Abbey Road podle ulice, v které sídlilo jimi využívané nahrávací studio společnosti EMI. Ikonickým se stal i obal alba zachycující členy skupiny kráčející po přechodu pro chodce na jmenované ulici. S její alternativní verzí nyní přichází Volkswagen.

Dohnalo ji k tomu možná pověstné německé puntičkářství a ctění pravidel nebo kreativci agentury Nord DBB, jež za tímto kouskem stojí. Volkswagen každopádně přišel s novu verzí obalu, na kterém chybí členové Beatles. Ono by to bylo hodně drahé. Při nafocení nanovo by byl problém se stárnutím členů skupiny a pochopitelně i s tím, že John Lennon už není od roku 1980 mezi živými. V něčem to ale nevadí: to nejdůležitější skryté v pozadí je totiž konečně vidět. Volkswagen Beetle stojí pěkně spořádaně všemi čtyřmi koly na silnici. Volkswagen tvrdí, že tím napravil nejvíce ikonickou parkovací chybu dějin. Zároveň vyzdvihuje svého parkovacího asistenta, který pomůže zaparkovat podélně i těm, co by se sami za sebe báli o poškození kola o chodník.

To vše není jen rychlá srandička z Photoshopu. Automobilka, respektive její švédské zastoupení, vydalo limitovanou edici 300 kusů alba Abbey Road s novým obalem.

Můžete si ho pořídit za 170 švédských korun. Veškeré peníze přitom jdou na účet neziskové organizace Bris pomáhající ohroženým dětem.

Zdroje: AdAge, Volkswagen

Kam dál? 


Zdroj: McDonald’s Sverige, Nord DDB

Agentura Nord DDB jede na skvělé vlně. V poslední době byla realizována například její idea včelích hotelů na zadní straně venkovních reklamních ploch. Přečtěte si o tom více v článku McDonald's ve Švédsku opět zachraňuje včely. Tentokrát s pomocí billboardů.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: