Vypněte a potěšte duši skládáním rozkvetlé bonsaje ze stavebnice LEGO

5. 2. 2021 | Eva Dragulová
LEGO myslí nejen na děti, ale také na dospělé. S novými stavebnicemi můžete po večerech odpočívat třeba vyráběním květin z ikonických bioplastových kostiček, které si pak dáte na výstavku.

Nejprve to byla sada LEGO Art, s níž jste si mohli sestavit Warholův slavný sítotisk Marylin Monroe. A od umění se LEGO přesouvá blíže k přírodě. Nad stavebnicí LEGO Botanical totiž zajásají především ti, co mají rádi květiny a dekorace. Řada se skládá ze dvou produktů – z rozkvetlé kytice a miniaturní bonsaje. Navíc do prodeje půjdou i sady pro výrobu lego-růží a lego-tulipánů.

„Jelikož dospělí hledají stále nové způsoby, jak vypnout a relaxovat, ucítili jsme v tom příležitost, jak jim pomoci si po náročném dni trochu odpočinout a ponořit do se vytváření této botanické nádhery,“ nechal se slyšet pro Deezen hlavní designér LEGO Anderson Ward Grubb. 

Firmě LEGO je jako všem ostatním jasné, že momentálně trávíme čas především doma a touto novou řadou reaguje na potřebu odpojit se od reality a kvalitně se zabavit i u sebe v bytě. A samozřejmě její produkty také přispívají ke zkrášlení našich domovů. Kdo by si nepřál na stole „věčnou“ kytici, která mu za týden nezvadne?

„Domov býval v našem životě vždy jedním z nejdůležitějších míst, a tento pocit v důsledku pandemie ještě vzrostl, protože zde trávíme více času, než jsme zvyklí,“ vysvětluje Grubb. 

Když jsem tuto řadu stavebnice LEGO navrhoval, chtěl jsem vytvořit produkty, se kterými si nejen užijete zábavu při jejich sestavování, ale které také ozdobí vaše byty. Dáte si je bez obav na výstavku a budete mít při pohledu na ně radost a dobrý pocit z toho, že jste je vlastnoručně sestavili.“

Kytice se skládá ze 756 kostiček a můžete z nich vytvářet různé variace. Sestavte si mák, růže, sedmikrásky… Vaší fantazii se meze nekladou, tedy… kladou, na nějaké originální kreace vám budou chybět dílky. 

Při sestavování bonsaje budete dávat dohromady 878 kostiček. Strom postavíte do čtvercového květináče na dřevěnou lávku. Navíc si můžete vybrat, zda chcete strom s rozkvetlými třešňovými květy, či naopak zelenými listy. Můžete to prostřídat podle aktuální nálady.

Obě sady jsou vyrobeny z rostlinného plastu, ze zbytků z cukrové třtiny. Od roku 2018 se firma LEGO používáním bioplastu snaží o snížení plastového odpadu z celkové produkce. Sice jen menší část sortimentu LEGA je právě z tohoto ekologického materiálu, ale firma se nechala slyšet, že by do roku 2030 ráda měla veškerou produkci právě z něj.

Zdroj: Dezeen

 

 

 

 

 

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.