Vyzkoušejte si, kolik let vám tipuje Google

27. 1. 2012 | PeMi
Google poodkrývá karty. Podívejte se, kolik toho na vás ví.

Znalost Googlu o uživatelích internetu může někdy až nahánět strach. Funkce Ad Preferences vám pomůže nahlédnout za oponu sběru dat a uzřít alespoň náznak toho, co o vás vědí. Někoho přivede k celkem zábavným zjištěním, jiného uvede do deprese z toho, jak se na internetu nic neututlá. Cílem Googlu je samozřejmě to, aby co nejvíce platila ta druhá varianta. Umožňuje Vám ovlivnit, jaká reklama se vám má zobrazovat. Zároveň vám sdělí svůj přehled o kategoriích vámi nejčastěji navštěvovaných stránek, navíc k tomu odhadne i váš věk a pohlaví.

 

V mém případě se to podařilo nad očekávání dobře. Google odhalil dokonce i moji slabost pro sladké, ač se domnívám, že online zase tolik nemlsám. Moji věkovou kategorii k tomu dobře ukotvuje zájem o moderní technologie a marketing. Někoho jiného ale může omladit. Přesně to se ostatně stalo českému internetovému mohykánovi, Miloši Čermákovi. Ten to pak komentoval Tweetem: „Hm, tak podle navštěvovaných webů mam věk 25 až 34 let. Jdu si na Wikipedii přečíst něco o prostatě, ať se Google dostane blíž realitě!“ Kolegyně z redakce dopadla ještě hůře, nejúspěšnější světový vyhledávač ji považuje za muže ve stejné věkové kategorii.

Google typ informace viditelný zde na obrázku vloží do cookie formou alfanumerických znaků, jež jsou pak viditelné pro stránky, které navštěvujete. Uživatelská data jsou pro inzerenty nejdůležitějším faktorem. Výzkumy Network Advertising Initiative tvrdí, že behaviorálně cílená reklama přináší 2.5x větší výnosy než reklama takto nezaměřená. Transparentnost Googlu v tomto ohledu je chvályhodná. Data, která sděluje jiným stránkám, mají daleko k výsledkům práce poctivých špionážních služeb. Není tak třeba být přehnaně paranoidní. Pokud chcete také zjistit, co na vás Google ví, navštivte Ad Preferences.

Štítky dokumentu: Google Marketingový výzkum Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: