Yahoo žaluje Facebook, Facebook žaluje Yahoo

5. 4. 2012 | Bednářová Daniela
Spor o patenty mezi Facebookem a Yahoo se vyostřuje, Facebook podal protižalobu.

Společnost Yahoo obvinila Facebook z porušení 10 jejích patentů. S celým případem se rozhodla v půlce března jít k soudu. Firma Marka Zuckerberga se ale rozhodla patentovou žalobu oplatit. V protižalobě se hájí, že patenty společnosti Yahoo neporušuje, ale že se jedná o přesně opačnou situaci - Yahoo porušuje patenty Facebooku.

Společnost Yahoo obvinila největší sociální síť z porušení patentů týkajících se kromě jiných funkce webových stránek, reklamy, ochrany soukromí a posílání zpráv. Facebook vytáhl na jednu z největších amerických stránek na oplátku porušení patentů o generování individuálních reklam pro uživatele sociálních sítí a tagování digitálních médií. V prohlášení k protižalobě Facebook uvedl, že ho mrzí krátkozrakost společnosti Yahoo, která upřednostňuje spory nad inovacemi, a že je jeho žaloba jen snahou se bránit.

Aby dohadů o patentech nebylo málo, objevily se i zprávy o tom, že Facebook koupil asi 750 patentů od společnosti IBM. Ve srovnání s jinými technologickými společnostmi je počet patentů Facebooku dosti mizivý - má jich zaregistrováno jen 56. Požádáno má o přidělení asi 500 dalších patentů, ale pořád je to poměrně málo. Společnosti Microsoft nebo Apple jich mají tisíce. IBM už v minulosti ukázala, že se nebrání pomoci mladším společnostem. Přes 200 patentů si od počítačového giganta koupil například Google.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Facebook Google Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: