YouTube připravuje nové nástroje pro streamující tvůrce

22. 7. 2021 | Aneta Birnerová
YouTube podporuje své streamovací tvůrce novými funkcemi. Již brzy je tak jejich diváci budou moci v přímém přenosu odměnit finančním příspěvkem. Nově také mohou přímo v chatu hlasovat o tom, kam se vysílání bude dále ubírat.

zdroj: Will FrancisUnsplash

Jak čas běží, známé osobnosti jsou svým fandům stále blíž. Tradičním celebritám jste poslali dopis, na který nikdy neodpověděly. Youtuberům jste napsali komentář pod video, jež už ale nemuselo být aktuální. Se streamujícími tvůrci si pak můžete rovnou chatovat. 

Teď už stačí jen zařídit, aby se váš příspěvek neztratil v záplavě ostatních fanouškovských vzkazů. I tento problém pomáhají řešit nové nástroje od YouTube

Super Thanks

„Díky za skvělou práci,“ pomyslíte si, než strčíte striptérce pade za tanga. A již brzy své „Superdíky“ budete moci vyjádřit i oblíbeným youtuberům v přímém přenosu. 

Nástroj odměny prochází procesem testování. Zatím tedy víme pouze to, že divák bude moci využít jako dýško jednu ze čtyř virtuálních bankovek v hodnotě od 2 po štědrých 50 dolarů.

Za své peníze dostanete automatizovanou děkovnou hlášku na obrazovce – a možná… možná přijde i vděčný komentář od samotného tvůrce videa.

Nástroj Super Thanks na mobilní verzi | zdroj: YouTube

Herní platforma od Microsoftu Twitch nabízí svým tvůrcům mnoho způsobů výdělku včetně nakupování samolepek, předplatného pro tvůrce, nebo finančních dotací. Není tedy divu, že pro spoustu gamerů je Twitch atraktivnější volbou než YouTube.

Super Thanks přitom není jediným monetizačním nástrojem v chatu při streamu videa na YT. Youtube už před 4 lety uvedl Super Chat a Super Stickers. Využitím toho prvního si zajistíte privilegované postavení v rámci chatovacího okna během živého vysílání. Na prvním místě v chatu se vaše odpovědi budou objevovat tak dlouho, jak si zaplatíte. 

Funkce Super Stickers zase umožňuje fanouškům zakoupit si sadu samolepek za fixní obnos. Vybraného youtubera pak mohou finančně odměnit vložením samolepky do sekce pro komentáře.

Chat pouze pro odběratele kanálu

Slibovali, že se nic nezmění. Platforma bude dál pro všechny. Jen uvidíte přednostně obsah od youtubera, kterému jste vyjádřili podporu pomocí sledování a zaplacení předplatného. Nyní však YouTube streamujícím tvůrcům dává možnost omezit psaní do chatu jen na sledující.

YouTube tak chce vytvořit intimnější komunitu kolem tvůrce, kterou nebude narušovat žádný pichlavý komentář mimo tuto sociální bublinu. Nemyslete si ale, že youtuberům jde jen o to donutit vás k přihlášení odběru kanálu. V nastavení chatu si totiž mohou určit, jak dlouho již musí být uživatelé fanoušky, aby měli právo do chatu přispívat a dostali se tak do VIP klubu. A jak z historie víme – nic není sociálně zdravějšího než VIP kluby. 

Live Polls

Jste uprostřed streamingu nového Gétéáčka a bůh ví, že potřebujete helfnout: máte vyrazit do tělocvičny, nebo přejet bezdomovce? Fandové v komentářích vám dychtivě radí dupnout na plyn, ale jejich hlasy se ztrácí v šumění davu. 

S tím je ale teď konec díky Hlasování v přímém přenosu (Live polls). Každý streamující gamer a tvůrce může nyní v chatu vytvořit rychlou hlasovací platformu, aby nechal fanoušky spravedlivě rozhodnout, kudy se jeho „kroky“ budou dále ubírat.

Hlasování lze ale umístit i do konkrétního momentu hotového videa. 

Tvorba hlasování | zdroj

YouTube Clips

YouTube je plný legendárních scének z filmů, které sem jejich fanoušci zas a znovu nahrávají pro sdílené potěšení s druhými. Někdy se takový ikonický moment nebo jedna hláška stane symbolem pro celý film. 

Nyní s Klipy (Clips) může tento postup napodobit každý youtuber. Objevil se při streamingu jeden obzvláště povedený moment? Nyní máte s touto službou možnost jej vystřihnout a nasdílet svým fanouškům na jakékoliv sociální síti. Tyto momentky trvají od 5 do 60 sekund. Jak je vytvořit vám prozradí následující video:

Klipy si zatím mohou užívat jen tvůrci herních videí s více než tisícem sledujících, ale YouTube plánuje nástroj v budoucnu nabídnout všem. Je tedy na co se těšit. 

Ať už jste na YouTube pouhý divák, nebo ambiciózní tvůrce, čekají vás bohaté časy plné nových nástrojů, které, doufejme, podpoří vznik kvalitního obsahu.

Zdroj: The VergeWersmEngadget

Štítky dokumentu: YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: