YouTube spouští videoreklamy i pro malé obchodníky, na pobídkách jim rozdá 50 milionů

24. 4. 2012 | Bednářová Daniela
Propagace přes video je díky YouTube jednodušší a dostupná i pro malé a střední podniky.
41% firem v ČR plánuje zvýšit investice do videoobsahu. 1
  • Jak nejlépe prezentovat vaší značku?
  • Jaký typ videa vytvořit?
  • Jak získat konverzi z videoobsahu?
  • Jaké platformy využít k prezentaci?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

YouTube se snaží přilákat malé obchodníky k využívání videoreklamy tím, že mezi ně rozdá celkem 50 milionů dolarů po 75 dolarových kreditech pro nové uživatele Google AdWords (bohužel pouze pro ty s účetní adresou v USA nebo Kanadě). Už půl roku běží beta verze, která ale nebyla veřejně přístupná, nyní se mají dočkat všichni.

AdWords pro video je nástroj zaměřený na správu videoreklamních kampaní. K dispozici je řada formátů videoreklam TrueView, jako například in-stream, in-slate, in-search a in-display. V případě reklam TrueView inzerent platí pouze tehdy, když uživatel cíleně vybere a zhlédne reklamní video, nebo se jej po prvních pěti vteřinách rozhodne nepřeskočit. Podle údajů od YouTube možnost přeskočit reklamu využívá asi 55 % uživatelů. Aby se videoreklamy nebo také AdWords pro video rozšířily co nejrychleji, má YouTube pro každého nově zaregistrovaného uživatele kredit ve výši 75 dolarů.

 

AdWords pro video tak umožní inzerentům například propagovat video vedle výsledků vyhledávání na YouTube na základě klíčových slov (in-search). K dispozici budou i metriky ukazující kolik lidí vidělo reklamní video, prokliklo se na webovou stránku společnosti, nebo se podívalo na další videa v rámci kanálu.

 

A aby to opravdu fungovalo, má YouTube připraveny návody a tipy pro vytváření účinných videoreklam. Kromě obecných návodů, ale YouTube nabízí i příběhy devíti ambasadorů videoreklamy, kteří přináší konkrétní nápady a zpracování pro různé typy podnikání. Je mezi nimi například výrobce stavebnice, jehož případovou studii si můžete prohlédnout výše, či obchod s vintage oblečením.

Zdroje: www.entrepreneur.com, www.marketingland.com

Štítky dokumentu: Google PPC YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: