YouTube spustil svoje placené kanály bez reklam

13. 5. 2013 | Petr Michl

YouTube oficiálně spustil svůj pilotní program placených kanálů. V tuto chvílí je k dispozici 53 placených kanálů a předplatné začínají už od 99 centů za měsíc. Každý z kanálů má zkušební verzi na 14 dní zdarma a všechny jsou bez reklam. Samozřejmostí je, že předplatné umožňuje sledování napříč zařízeními od desktopu přes chytrý telefon či tablet až po televizi.

V nabídce jsou i kanály jako Comedy.TV a National Geographic Kids. Obsah pochopitelně cílí primárně na americký trh, ale k dispozici je i několik kanálů ve španělštině.

Dle serveru MarketingLand by měl daný pilotní program zodpovědět především tři otázky:

  1. Budou diváci platit za obsah, který měli dosud mnohdy z více zdrojů zdarma?

  2. Budou tvůrci obsahu spokojeni s výnosem z předplatných v porovnání s příjmem z reklam?

  3. Zůstanou kanály bez reklam?

Tuto aktivitu nelze brát jinak než jako test zdrojů příjmů. YouTube již dříve investoval cca 100 milionů dolarů do kanálů s originálním programem, jež se měly platit z reklam. Nový model tak může přinést porovnání výkonnosti obou přístupů.

Na podzim minulého roku, kdy YouTube rozšiřoval svůj původní obsah o evropské kanály, zveřejnil, že se tomuto typu kanálů poměrně daří. Dle tehdejších údajů top 25 původních kanálů přidalo každý týden do statistik YouTube více jak milion zhlédnutí. Měsíčně se počet diváků na YouTube pohyboval kolem 800 milionů, kteří zvládli 4 miliardy hodin stopáže.

Zdroj: youtube-global.blogspot.cz, www.marketingland.com

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: