YouTube testuje nový design s lepší navigaci ve video obsahu

31. 10. 2012 | BeDa
YouTube s novým designem odkazuje více na Google+ a dál prosazuje odběry kanálů.

Na YouTube stránkách uživatelé závratnou rychlostí přidávají nový obsah, YouTube to navíc podporuje i vlastními originálními kanály. Spolupráci navázal s filmovými společnostmi, nahrávacími firmami, viralními hvězdami a jinými tvůrci. Neustále svoji nabídku rozšiřuje. Každou minutu je na YouTube nahráno kolem 60 hodin videí. Obliba YouTube je velká, denně uživatelé shlédnou celkem 4 miliardy videí a počet jedinečných měsíčních uživatelů se pohybuje kolem 800 milionů. I proto teď testuje nový design, jehož součástí je i navigace, která umožní uživatelům snadnou orientaci v záplavě videí.

 

Testovací skupina uživatelů má k dispozici na levé straně navigační panel, který umožňuje snadnější práci a vyhledávání v playlistech a odebíraných kanálech. Také obrázky dostaly o něco více prostoru. Navíc jsou zde i profilové fotky uživatelů, které budou doprovázet jejich komentáře.

Podobnost s prvky z Google+ nebude čistě náhodná. YouTube totiž pod Google spadá. Kromě sjednocení služeb, které Google poskytuje, je u YouTube patrné i zaměření na odebírání kanálů. Již nějakou dobu se jim videokanál věnuje a hodlá v tom i nadále pokračovat.

Pokud se už nemůžete nového designu dočkat, je zde možnost, jak na něj přejít. Zjistili to lidé z OMG!Chrome!.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.youtube.com, www.mashable.com, www.omgchrome.com

Štítky dokumentu: Google Virální marketing YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: